*** K smrti rád prolejzám antikvariáty a kecám o politice, umění, vaření a kultuře obecně ***

Únor 2006

Zaklínačka hadů

27. února 2006 v 23:25 | King
Chodíte kolem prodejen starožitností se svěšenou hlavou? Myslíte pouze na své problémy, na naší politiku, na hokej nebo na poradu u šéfa? Občas se podívejte do jejich výloh. Já to dělám a nestačím se divit. Dnes při své pochůzce jsem koukl asi do deseti výloh starožitníckých obchodů v centru Prahy a dlouho jsem nevědel, co mne zaujalo. Pak mi to trklo.

Příběh opravdového člověka

25. února 2006 v 12:30 | King
Úplně mne dorazila informace, že nejhledanější knihou na internetových antikvariátech je knížka, kterou jsem nikdy neměl, protože by mi ji rodiče vyhodili, kdybych ji donesl domů. Vím o čem pojednává, ale skutečně jsem ji nečetl a ani jsem neviděl prý úspěšný film. Meresjev byl pro mne fiktivní a neexistující hrdina, vymyšlený stalinskou propagandou. Ale on žil a umřel. Progoogluju český internet a nestačím koukat, kolik webů se tomu tematu věnovalo. Za všechny jeden.

Chtěl jsem si jenom zkrátit cestu...

24. února 2006 v 21:05 | King
Chtěl jsem si jenom zkrátit cestu do Široký a co nevidím, Staromák plný odhodlaných demonstrantů, s transparenty v rukou a na pódiu řval do mikrofonu jakýsi človek, který se představil jako velkodistributor léčiv. A prý, že se okrádat nenecháme, a za všechno může Rath (ministr zdravotnictví - poznámka pro budoucí čtenáře) a proto je potřeba provést derathizaci (ach ten český smysl pro humor). Já jsem bohužel nikdy nebyl v nemocnici, z léků jsem bral pouze několikrát nějaký acylpyrin a možná párkrát antibiotika, takže netuším oč jde? Tak oč jde?

Loupežné přepadení v antikvariátu

22. února 2006 v 13:33 | King
Tak a je to tady, první skutečné ozbrojené loupežné přepadení antikvariátu. Stalo se to mému bývalému oblíbenci, a velkému guru mezi mystiky a esoteriky panu Zadrobílkovi. Vlastní miniaturní antikvariát v Holešovicích, kolem kterého se davy lidí určitě nevalej. Zato neustále hučej kolony automobilů, které jsou nuceny projíždět Prahou, když chtěj z Hostivic do Letňan. Co ozbrojený lupič chtěl?

Praha přeplácaná

21. února 2006 v 8:59 | King
Včera jsem vyrazil o polední přestávce nafotit výlohy pražských antikvariátů pro svůj web Kingův web o antikvariátech v Praze a byl jsem zděšen. Hledáčkem foťáku je totiž všechno jiné. Najednou si uvědomujeme, jak jsou naše ulice v historickém centru Prahy přeplácané reklamami, různými sloupy, různými budkami a hlavně auty. Vyfotit krámek z většího odstupu je takřka nemožné. Když jsem fotil krámek v Opatovické ulici, hledal jsem ten správný pohled, aby mi na fotce nepřekáželo velké audi. Vtom z vedlejší kavárny vyběhl obtloustlý pán snědé pletí, možná arab, možná olašský cikán (ach ty předsudky) a začal na mne pokřikovat:

Genesis - kniha první

19. února 2006 v 21:55 | King
Tak jsem včera si založil první web. Jelikož jsem obíhač knihkupectví a antikvariátů, nazval jsem antikvariat.borec.cz. Docela mne to překvapilo, že tak dlouho byla takováto krásná adresa volná. Možná ji později někomu prodám. Pravděpodobně tomu největšímu borci mezi antikváři. Kdo by to mohl být. Možná Fryč z Liberce, nebo Vejražka z Loun, nebo Placák ze Ztichlý kliky, nebo ing. Burdátš z Opatovícké. Pravděpodobně to však bude Tomáš Maděra. Ten všechny antikváře převálcuje, jelikož je mladej a energickej. Všechny je převálcuje, pak bude na trhu sám a možná se v tom moři starých knih utopí. Pak mu hodím záchranný pás ve formě svého webu a od mi zaplatí v naturáliích. Představuji si, že mi přihraje banánovou bednu prvních vydání mého oblíbence Karla Čapka, z nakladatelství Aventinum dr. Štorch-Mariena s linořezovým obálkami bratra Josefa Čapka, samozřejmě vše signováno. Už teď se teším. Amen.
TOPlist