*** K smrti rád prolejzám antikvariáty a kecám o politice, umění, vaření a kultuře obecně ***

Chtěl jsem si jenom zkrátit cestu...

24. února 2006 v 21:05 | King
Chtěl jsem si jenom zkrátit cestu do Široký a co nevidím, Staromák plný odhodlaných demonstrantů, s transparenty v rukou a na pódiu řval do mikrofonu jakýsi človek, který se představil jako velkodistributor léčiv. A prý, že se okrádat nenecháme, a za všechno může Rath (ministr zdravotnictví - poznámka pro budoucí čtenáře) a proto je potřeba provést derathizaci (ach ten český smysl pro humor). Já jsem bohužel nikdy nebyl v nemocnici, z léků jsem bral pouze několikrát nějaký acylpyrin a možná párkrát antibiotika, takže netuším oč jde? Tak oč jde?

Teď udělám oslí můstek zpátky ke svému jedinému zájmu knížkám. Když jsem kdysi dávno chodíval s přítelem vetešníkem Láďou po pozůstalostech a měl jsem za úkol ohodnocovat knížky v těch smutných bytech, kde se někdo odporoučel na věčnost, zažíval jsem pravidelnou šou. Láďa zkušeně objevil šuple, nebo barovou skříňku nebo podobný kus nábytku a s rozmáchlým gestem otevřel dvířka. Za dvířky byly v úhledných řadách naskládané krabičky s léky. Často i dvacet třicet krabiček od jednoho medikamentu. Láďa nasadil masku hrdinného tenora v Národního a zadeklamoval. "To se komus podniká, jeden přikáže koupit zboží, druhý je koupí a třetí to bez možnosti kontroly zaplatí." "Můj vetešnický sen je, že někdo přikáže mým zákazníkům, aby si u mne koupili nějakou tretku, já bych jim ji v dostatečném počtu prodal, a erár by ji zaplatil". "Vždyť to není socializmus, to je utopický komunismus v praxi." Láďa měl pravdu, Láďa měl vždycky pravdu. V těch barových skříňkach bylo neotevřených krabiček s léky klidně za 100.000 korun. Vlastně to bylo to nejdražší v bytě. Knížky za tisícovku, léky za sto táců. Jenomže ty knížky si zesnulá koupila za svý, ale ty léky i za moje penízky. Ty knížky lze ještě speněžit, ty léky se však vyhoděj a tak kolotoč peněz a zisku pro pány z velkodistribuce léčiv pokračuje.

Nechce jim ten Rath ten kolotoč peněz a zisku trochu přibrzdit?
TOPlist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 http://stoparuv.blog.cz http://stoparuv.blog.cz | Web | 24. února 2006 v 23:18 | Reagovat

V tom aby se prase vyznalo.

Tam je rozjetá strašná spousta zájmů. Jedno je však jisté - farmaceutické firmy a distributoři léků nedělaj zcela košér kšeftíky a jsou nejvíc ve vatě.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama