*** K smrti rád prolejzám antikvariáty a kecám o politice, umění, vaření a kultuře obecně ***

Loupežné přepadení v antikvariátu

22. února 2006 v 13:33 | King
Tak a je to tady, první skutečné ozbrojené loupežné přepadení antikvariátu. Stalo se to mému bývalému oblíbenci, a velkému guru mezi mystiky a esoteriky panu Zadrobílkovi. Vlastní miniaturní antikvariát v Holešovicích, kolem kterého se davy lidí určitě nevalej. Zato neustále hučej kolony automobilů, které jsou nuceny projíždět Prahou, když chtěj z Hostivic do Letňan. Co ozbrojený lupič chtěl?

Peníze? To by musel být skutečně hodně neinformovaný optimista. Antikvariát na periferii operuje denně tak s dvěma, třema tisícovkami. Zlato? V antikvariátě? Ikdyž si to prý ze začátku ujgušsko-čečenská brigáda roketýrů myslela, že antikvariáty jsou po jejich starožitnosti. Když vpálili do prvního a požadovali výpalné, tak zjistili, že tam jsou pouze "knígy" a odpochodovali. V antikvariátu Trigon se však lupič vrhl na staré pohlednice a fotografie. Věřte, nevěřte, kufr plný starých pohlednic má větší cenu než kufr plný pětidolarovek. Ne, nezbláznil jsem se, zbláznili se sběratelé. Jak jinak je nazvat, když jsou ochotni za pohlednici z roku 1910 zaplatit klidně i dvě tisícovky. A prosím to nemusí být ani tzv. litografie. Pak se nedivte, že chudáci zloději jsou dnes nuceni, krást to, co před několika lety vysypávali ze šuplat starých babiček na zem, aby našli pod kapesníky schovanou pětistovku z důchodu. Dnes si jejich objenavatelé, které můžete potkávat na burzách v Kolbence, na Smíchově či v Buštěhradě objednávají staré čumkarty. Svět je naruby a všichny padáme na kebuli. Jináč to nevidim.Jináč to nežeru.

Zde je wanted vyhláška páně Zadrobílka. Podepsané fotky Adiny Mandlový si zrovna ukládám do mozkovny, a jakmile ňákou objevím, okamžitě mu zavolám, přísahám, čestné pionýrské. Bohužel však na jmenované burzy nechodím, zvedá se mi totiž z těch lidí tam žaludek. Můj žaludek asi pozná ksindla na 100 honů. Co ten váš????
TOPlist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Honza Honza | 9. dubna 2006 v 21:34 | Reagovat

tak to jsem z toho úplně paffff.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama