*** K smrti rád prolejzám antikvariáty a kecám o politice, umění, vaření a kultuře obecně ***

Praha přeplácaná

21. února 2006 v 8:59 | King
Včera jsem vyrazil o polední přestávce nafotit výlohy pražských antikvariátů pro svůj web Kingův web o antikvariátech v Praze a byl jsem zděšen. Hledáčkem foťáku je totiž všechno jiné. Najednou si uvědomujeme, jak jsou naše ulice v historickém centru Prahy přeplácané reklamami, různými sloupy, různými budkami a hlavně auty. Vyfotit krámek z většího odstupu je takřka nemožné. Když jsem fotil krámek v Opatovické ulici, hledal jsem ten správný pohled, aby mi na fotce nepřekáželo velké audi. Vtom z vedlejší kavárny vyběhl obtloustlý pán snědé pletí, možná arab, možná olašský cikán (ach ty předsudky) a začal na mne pokřikovat:

"So je, so dělaš, so je". Pak jsem si všiml že auto stojí přímo pod značkou zákaz zastavení a on se zřejmě domníval, že jsem bonzák. A to se nepletl, jsem bonzák, a bonzuji na všechny řidiče, co nemohou do kavárny v centru Prahy po svých, nebo tramvají, ale musej si svá tlustá břicha dovézt auty snad přímo k výčepnímu pultu. A to že omezují ostatní v pohybu, nebo i v pěkném pohledu je vůbec nezajímá.

Pan Karel Plicka, mistr fotograf (kromě jiného) by dneska hořce zaplakal. Dnes by svoji krásnou publikaci již asi nenafotil. Díky Bohu, že ji nafotil, před rokem 1940. Vytahuji ji z knihovny a zjišťuji, že magie Prahy byla právě v těch prázných opuštěných ulicích. I Meyrink to věděl i Kafka i já to teď vím.
TOPlist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama