*** K smrti rád prolejzám antikvariáty a kecám o politice, umění, vaření a kultuře obecně ***

Bílý kůň páně Miroslava Macka

18. května 2006 v 19:27 | King
Včera večer jsem se náhodou koukal na nováckou relaci Na vlastní oči, ve které představili několik "bílejch koňů". Kdo neví kdo je bílej kůň, zde je moje definice: Po vzoru slavného Trojského koně, je označován za Bílého koně člověk (většinou bez valného vzdělání a slabého rozumu), který je dosazen do obchodní společnosti za ředitele, předsedu představenstva nebo dokonce majitele. Jeho jménem někdo v pozadí společnosti vytuneluje a pak ji bílému koni nechá. Ten pak v lepším případě skončí ve vazbě, nebo v horším s kulkou v kebuli.
Mezi námi bibliofili je za autora tohoto způsobu tunelování považován slavný "enfant terrible" ODS a dnes brouk Pytlík mezi komentátory, bibliofil Miroslav Macek. Jak to vlastně bylo???

Miroslav Macek když zakládal ODS založil taky firmu Telegraf, spol. s r. o. Jeho společníky byli: bývalý pracovník ideologického oddělení ÚV KSČ, spolupracovník Vasila Bilaka a šéfredaktor Života strany, komouš každým coulem, soudruh Mencl, dalším byl agent vojenské rozvědky, agent STB, docent na FAMU a komouš každým coulem Vlado Tichý. Tato trojka chtěla udělat ze své firmy tiskový trust a ze sebe české Murdochy. Blbeček na ministerstvu kultury, člen vedení ODS, ministr Milan Uhde naivně zasílá kuponovému privatizátorovi Tomáši Ježkovi supliku v přibližném znění: Dohlédni na to aby (Míra) dostal ten Knižní velkoobchod, myslím, že to bude výhodné řešení (dopis vyšel kdysi v Právu, už si na přesný text nevzpomínám). Ježkovi lidé skutečně hážou všechny privatizační projekty do koše (prý je ani nerozpečetili) a předaj Knižní velkoobchod Mackově firmě.
Aby byl Knižní velkoobchod co nejlevnější, soustraník Salcman v Komerční bance zruší uvěrové smlouvy a nasadí velkoobchodu penále ve výši 38% s kumulací. Knižní velkoobchod de ke dnu a je k mání, bratru za 24 milionů.
Macek převezme podnik, prodá jednu budovu Komerční bance, ale úvěr nesplatí. Pak převede firmu Telegraf (posléze J.R. Vílímek) na Bílého koně a ten za něj udělá špinavou práci.
Prodá další nemovitosti, movité věci a zásoby a aby utržené peníze nemusel dát Komerční bance na splátku úvěru a penále a věřitelům (Odeon, Panorama, SPN, Avicenum, Kartografia), koupí (blbec) za ty stamiliony igelitový pytlík plný falešných diamantů.
Poškozování věřitele jako víno. Pak se bílý kůň odplížil do severních Čech a dodnes se prý bojí vycházet.
Ten Bílý kůň se jmenoval Šábrt.
Co na to Miroslav Macek: (odpověď redaktorovi MFDnes) "Zřejmě o tom víte více než já. Protože já o tom nevím v podstatě nic. Já jediné, co si pamatuji, je, že nějaký ten člověk z Liberce, který od nás koupil Knižní velkoobchod, prodal pak dál někomu nějakou budovu. Ten snad pak jako tam něco dělal s nějakými kameny, které vezl někde do Angoly nebo kam. V okamžiku, kdy jsme podíly prodali, v tu vteřinu jsem se přestal o Knižní velkoobchod zcela zajímat, protože už to nebyl můj podnik, neměl jsem k němu žádnou vazbu. A co se pak dělo dál, to šlo zcela mimo mě a nic o tom nevím."

Nic o tom neví. Akorát ty peníze někomu zůstaly za nechty. A co bílý kůň Šábrt. Prý byl zbaven svéprávnosti a k soudu jej tak už nikdo nedostane.

Tak to byl první případ použití bílého koně a vymyslel to Ferda Mravenec Miroslav Macek, práce všeho druhu.
TOPlist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ivan Ivan | 22. května 2006 v 9:15 | Reagovat

Nemám ve zvyku se pod články vyjadřovat k češtině, ale tady mi to, vzhledem k Tvému bibliofilismu, nedá. Určitě se píše ypsilon v "Jeho společníky byly: ..."?

P.s.: Jinak tu svini Mackovu (a vůbec celou polickou garnituru ODS té doby) taky nemusim ;-)

2 Olin Olin | E-mail | 27. května 2006 v 18:09 | Reagovat

Macek je teda svině. Už aby ho ODS vyhodila.

3 Vlad Vlad | 16. června 2006 v 9:41 | Reagovat

Proč by ho vyhazovali? Je průměrným členem, řekl bych.

4 KATRIN176 KATRIN176 | 30. ledna 2007 v 17:54 | Reagovat

ODPORNE

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama