*** K smrti rád prolejzám antikvariáty a kecám o politice, umění, vaření a kultuře obecně ***

Filmařům státní penízky

28. května 2006 v 22:41 | King
Filmařům státní penízky, jo nebo ne?

Kdo má chuť pustit se do presidenta Klause, ministra Jandáka nebo do poslanců, může se přidat k iniciativě "Zachraňte český film". Bližší informace jsou na nově vzniklém webu zde.

Jak koukám, tak vidím, že za nás bibliofily to podepsal antikvář Petr Koza.

Měl bych to podepsat také? Asi ne, odpověď není jednoznačná. I srdce i rozum vrávorá zleva doprava.
Levá hemisféra mi říká, že kinematografie malého státu by měla být podporována, vždyť dělá dobré jméno našeho krásného Česka.

Pravá hemisféra zase tvrdí, že filmový průmysl je kšeft jako každý jiný a ze všech umění je to ten největší bussiness, kde se točej největší miliony.
Levá hemisféra na to: Seš hrdej, když dostaneme Oskara, co? Pravá kontruje: producentovi, režisérovi, scénáristovi a autorovi hudby začnou téct penízky na konta, tobě to však nepomůže.

Příklad z praxe: Za mým kámošem milionářem přišly dva, producent a režisér. Prý ať zafinancuje film. A začli počítat. Stát dá 1,5 milionu, sponzoři 1 milion, televize půl milionu a on ať dodá 3 miliony. Za 6 melounů se prý dá natočit malonákladový film. A na co ty miliony. 1 milion je honorář režiséra, 1 milion gáže producenta, půl milionu herci, a 3,5 milionu zbytek. Pokud se film chytí, výnos mého kámoše by mohl být i 3 až 5 milionu, nebo taky nic.
A jaký je závěr: Kámoš jim řekl. "pánové navrhuji škrtnout vaše honoráře a nahradit je podíly na zisku, souhlasíte. Kdo si myslí, že souhlasili, šeredně se mýlí. Na filmu chtěj vydělat hned, riziko ať nese stát, televize a sponzor. My umělci-filmaři, my musíme být vždy dobře zaplaceni, bez ohledu na komerční a umělecký úspěch.

Takže já tuto výzvu nepodepíši, pravá hemisféra vyhrála.
TOPlist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Peníze téměř zdarma Peníze téměř zdarma | 30. ledna 2008 v 20:13 | Reagovat

Chcete si vydělat minimálně 6$ jen za svůj názor na stránky a pak dále od 1$ do 25$ za každý další názor? Tak se zaregistrujte na http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=xawexi a získejte desítky dolarů! Myslim, že je to skvělý způsob jak si vydělat trochu penez a doopravdy to funguje! Já zatím operuji s 30$ a snažím se dál. Byl bych moc vděčný, kdyby jste mě refferovali.

S pozdravem, Kuba.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama