*** K smrti rád prolejzám antikvariáty a kecám o politice, umění, vaření a kultuře obecně ***

Sedlčany bez knihkupectví. Hrozné!!!

12. května 2006 v 18:59 | King
V Sedlčanech od července nebude jediné knihkupectví. Vloni skončila prodejna Jindřicha Taubera, 30. června ji ruší Antonín Podzimek. Proč?
Zakoupení knihy nebo učebnice bude od léta v Sedlčanech problém. Díla regionálních autorů budou dál k dostání v muzeu, literatura o životním stylu v krámku Krystal, ale to bude asi tak všechno. "Ano, po patnácti letech knihkupectví v Sedlčanech uzavírám. Vážně je to dál ekonomicky neúnosné.

Zkusíme dál knihy prodávat v Sedlci - Prčici, ale jestli jej udržíme, nedokážu nyní říci. Je mi líto zejména věrných zákazníků, kteří budou jezdit nakupovat knihy do okolních měst," uvedl Podzimek. Jindřich Tauber vyměnil již vloni knihkupecké povolání za jiné. Vedly jej k tomu také ekonomické důvody. "Když se člověk nestará jen o sebe, ale musí myslet, jak zabezpečit rodinu a zajistit dětem studium, tak to jinak nešlo," uvedl. Připomněl, že kromě klasického obchodu bylo jeho obvyklým prodejním místem také náměstí před obchodním domem. "V létě, když přijeli lufťáci, tak si zakoupili dohromady třeba i dvacet knih, jindy jsem za celý den prodal jen pět titulů," uvedl. "Obchodní žně pro knihkupce byly zpočátku říjen až prosinec. Pak se tyto termíny zkracovaly na listopad až prosinec a poslední dobou byl v prodejně větší obrat už jen tři týdny před Vánocemi," vysvětloval Tauber. "Pravidelně jsem vždy objížděl velkoobchody a nakladatelství, takže jsme všechny novinky mohli hned nabízet," poznamenal. Důvod, proč si lidé knihy méně kupují, vidí v rostoucích životních nákladech, kdy rodiče dávají před knihou přednost jiným zájmovým činnostem a zábavám, které dětem hradí.
Tento článek jsem přečetl v Příbramském deníku. Já bydlet v Sedlčanech, tak se chystám k emigraci. Sedlčanským to zřejmě nedochází, že heslem dneška je: "Podporujte svého knihkupce"
TOPlist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bukovská Květa Bukovská Květa | E-mail | 13. února 2007 v 17:48 | Reagovat

Já vím, že v Praze je mnoho domů knihy, ale své malé knihkupectví na roku Haškovi a veletržní ulice, jsem musela zavřít před pár lety. Také jsem ho měla od r. 1991. Ale pokud se nemýlím paní Tauberová se jmenuje Blanka, ráda bych kdyby se mi ozvala. Snad jí bude stačit, že jsem sestra Ladislava Vávry z Prahy a z dob jejích studenských let.Knihy budem brzo nakupovat, jako potraviny, jen v obrovských domech. Osobní kontakt zcela žádný. Pokud je Blanka Tauberová, osoba, kterou myslím ať mi napíše na email nebo zavolá na tel. 721046088. Květa Bukovská

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama