*** K smrti rád prolejzám antikvariáty a kecám o politice, umění, vaření a kultuře obecně ***

Červen 2006

Tak už dostal Miloš Zeman honorář?

24. června 2006 v 23:18 | King
Není to tak dávno, co se oblíbený šprýmař ing. Miloš Zeman chlubil před Václavem Klausem, že jeho kniha Jak jsem se mýlil v politice je nejprodávanější knihou v ČR. Prý se ji prodalo celkem 130 tisíc výtisků a knížka Václava Klause: Rok druhý nedosáhla ani k třítisícové hranici prodeje. A protože Miloš Zeman měl dostat honorář ve výši 20 korun z kusu, čili 2,6 milionu korun, měl by se z tohoto důchodce stát na stará kolena milionář. Je zajímavé, že z Klause se milionář stal. Jeho honoráře jsou tak vysoké, že nepotřebuje prodávat statisíce knižek. Abychom se vrátili k Zemanovi. Nevěřím tomu, že do současnosti dostal od svého nakladatele plnou výši autorského honoráře. Možná, že zálohu má, ale určitě ty miliony ještě neviděl.

Honzíkova cesta do porna

21. června 2006 v 23:29 | King
Když se v mé emailové schránce se objevil dotaz, zda vím, jakou to knížku mají ti dva na obrázku u sebe, nevěřil jsem vlastním očím. Takové to pošlapání mého dětství a dětství celé mé generace. Producenti pornografie urazili moji a doufám, že i celočeskou duši. To tak přeci nenecháme.

Magnesia Litera

19. června 2006 v 19:58 | King
Omlouvám se, že jsem si tady celkem dobře zgustnul na druhém sponzorovi literární ankety Magnesia Litera, kterým je prapodivný privatizátor Jan Kanzelsberger a vůbec jsem nezhodnotil výsledky soutěže.
Tak tady jsou výsledky:

Jan Kanzelsberger - jaká je pravda?

12. června 2006 v 22:19 | King
Asi po roce jsem si přečetl jeden článek v bulvárním tisku zvaném Dnes. Byla to jasná skrytá reklama, kterou si zřejmě zadal "napoleon" českých knihkupců - Jan Kanzelsberger. Tyto PR články nečtu, ale tady jsem se pobavil. Zábavný byl hlavně tento odstavec:

Loupežné přepadení v antikvariátu II.

10. června 2006 v 10:03 | King
V únoru jsem psal o loupežném přepadení antikvariátu v Holešovicích. Televizní pořad Na stopě udělal z této loupeže reportáž a policisté zjistili pravděpodobného lupiče. Jeho tvář byla zveřejněna v televizním vysílání. Kdo si chce prohlédnout tvář antikvárního lupiče a pro zaměstnance antikvariátů by to měla být povinnost, připojte se na stránky pořadu Na stopě, spusťte videozáznam a posuňte se na 19 minutu pořadu. Bacha na něj. (ne na záznam, na zloděje)
TOPlist