*** K smrti rád prolejzám antikvariáty a kecám o politice, umění, vaření a kultuře obecně ***

Tak už dostal Miloš Zeman honorář?

24. června 2006 v 23:18 | King
Není to tak dávno, co se oblíbený šprýmař ing. Miloš Zeman chlubil před Václavem Klausem, že jeho kniha Jak jsem se mýlil v politice je nejprodávanější knihou v ČR. Prý se ji prodalo celkem 130 tisíc výtisků a knížka Václava Klause: Rok druhý nedosáhla ani k třítisícové hranici prodeje. A protože Miloš Zeman měl dostat honorář ve výši 20 korun z kusu, čili 2,6 milionu korun, měl by se z tohoto důchodce stát na stará kolena milionář. Je zajímavé, že z Klause se milionář stal. Jeho honoráře jsou tak vysoké, že nepotřebuje prodávat statisíce knižek. Abychom se vrátili k Zemanovi. Nevěřím tomu, že do současnosti dostal od svého nakladatele plnou výši autorského honoráře. Možná, že zálohu má, ale určitě ty miliony ještě neviděl.

Čím to je? Geniální stratég Miloš Zeman totiž vydal svoji knížku v tom nejnespolehlivějším nakladatelství. Přestože nese název Ottovo nakladatelství, s významným českým nakladatelm Janem Ottou, který v podstatě dal základ české encyklopedické literatuře, nemá nic společného. Podvodníci se rádi schovávají za důvěryhodné názvy. MUDr. Miroslav Macek měl firmu J. R. Vilímek, Viktor Kožený se zaštítil Universitou v Harvardu, a tak dále.
Kdo stojí za Ottovým nakladatelství. Vlastníkem je nějaký Vlastimil Svoboda. Celkem nenápadné jméno, avšak jako nakladatel má tento vykuk velice dobrodružnou kariéru. Už to, že s hrdostí si na vizitku píše svůj titul RSDr. hovoří za vše. Pro ty mladší RSDr. byl akademickým titulem absolventů Vysoké školy stranick ÚV KSČ v Praze-Vokovicích. Znamená to doktor společenských věd, lidově se mu však říkalo "rozhodnutím strany doktor". S nositeli tohoto nezáviděníhodného titulu se počítalo do stranického aparátu na ty nejvyšší funkce a RSDr. Vlastimil Svoboda směřoval skutečně do nejvyšší pater politiky. Stal se mužem číslo 2 v komunistickém tisku a spadal přímo pod ideologické oddělení komunistické strany. Bohužel 17. listopad přerušil jeho kariéru. Ne však nadlouho.
Tito exponenti režimu byli propuštěni ze svých funkcí s tučným odstupným a okamžitě rozpoznali možnosti kapitalismu a náležitě je využili. Většinou přešli do bankovního sektoru, avšak dva pracovníci stranického tisku RSDr. Vlastimil Svoboda a ing. Jindřich Menzel, CSc. se rozhodli pro podnikání v nakladatelsté oblasti. Komouš Svoboda založil Agenturu Cesty a komouš Menzel založil TOP Agency. Agentura Cesty se rozhodla zaútočit na politickou levici, anglicky znející TOP Agency, jak jinak na politickou pravici.
Komouš Svoboda si počkal na letišti na vracejícího muže roku 1968 Ivana Svitáka z emigrace a nabídl mu své služby. A tak Sviták předal rukopis své knížky "Národ na křižovatce/Dialektika dějin" tomuto graduovanému ideologovi. Svoboda moudře přidal podtitul: Připraveno k 110. výročí založení československé sociální demokracie. Tomu se říká podnikatelský čuch.
Komouš Jindřich Menzel se rozhlédl po pravici a objevil interesantního muže, který se záhy stal federálním ministrem financí. Ano nemýlíte se, tím mužem byl sám Václav Klaus. Oblékl své stranické sako a ohlásil se u Klause. Nebyl sám. V předsálí už čekal blonďáček se špatnou češtinou, ale zato s pevným stiskem ruky a rokem studia na Harvardu. Kožený sice získal na krátko funkci Klausova poradce, Menzel se zase nadlouho stal Klausovým osobním nakladatelem. Během prvního roku vydal Menzel Klausovi několik knížek, včetně té nejslavnější "Proč jsem konzervativcem".
Komouš Svoboda zase pokračoval na levém křídle. Vydal dvoudílné memoáry Vasila Bilaka. Co na tom, že Rusín Vasil o to nestál. Svoboda se nebál a proti vůli autora jich prodal snad čtvrt milionu. A nejenom, že to bylo proti vůli Bilaka, ale pravděpodobně mu dodnes nezaplatil honorář. Byl z toho dokonce soud. Jenomže v té době stál proti sobě úspěšný kapitalista a bývalý první muž KSČ. Kdo vyhrál? Hádejte.
Pak začal vydávat všechno možný. Erotiku, detektivky, kovbojky i tvrdé porno. Do toho publicistiku, divčí romány i dětské encyklopedie. Hlavně to, za co nemusel platit honoráře. A kdyby přeci, udělal to fikaně. Tady je příklad. Nakladatelství Český spisovatel mělo práva na slavný romám Angelika od Anny a Serge Golonových. Svoboda vydal taky Angeliku, ale nechal ji tzv. převyprávět nějakým Karlem Princem.
Když už mu šlapalo na paty mnoho neuspokojených autorů a taky jeho redaktorů (těm taky občas nezaplatil), přestěhoval se k Mečiarovi na Slovensko. V Česku založil Ottovo nakladatelství a to pro jistotu dvakrát. Jedno se jmenuje Ottovo a druhé zase OTTOVO nakladatelství. Zřejmě podplacený rejstříkový soudce to klidně zapsal. A tak měl koumouš Svoboda k dispozici dva totožné podniky, každý s jiným IČem. Kdo s ním podepsal smlouvu netušil, která firma mu vlastně má vyplatit honorář.
Svoboda, takto jištěnej, začal si vydávat, co chtěl. Bez nakladatelského oprávnění a smlouvy s autorem. Všichni pamatujeme na knížky Josef Čapka Dášeňka, na Malého prince, na Satanské verše, na Harryho Pottera a mnoho a mnoho dalších sviňáren a porušení autorského zákona. Svoboda si ze všech dělal srandu a všichni to věděli. Vydat knížku, prodat ji a nikomu nic nezaplatit. Takto si bývalí komouši představují kapitalismus. Ale jeden prognostik jakoby o tom nevěděl. Vždy dobře informovaný Miloš Zeman se klidně svěřil do rukou tohoto podvodníka. Tak ať za svoji blbost platí. S komoušem Svobodou bych se bál i jet stejnou tramvají a ne s nim podepisovat smlouvy.
Zeman se poučil a na druhý díl svých pamětí vyhlásil výběrové řízení. Požadoval na tvrdo co nejvyšší honorář. Argumentoval vysokým ziskem své první knížky. Nejvíce mu nabídl nakladatel Andrej Šťastný. Chudák a naivka. Pokud na Zemanovu dílu neprodělá kalhoty, tak bude rád. Nelze vstoupit do téže řeky. A opakovaný vtip bývá špatným vtipem. Miloš Zeman bude muset poslat svoji geniální dcerku do státních škol.
Moudrému poraď, blbého trkni.
TOPlist
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Gal Gal | 25. června 2006 v 10:29 | Reagovat

Dobře mu tak. Ať sedí na vysočině a dá pokoj.

2 mademoiselle Prosím mademoiselle Prosím | Web | 25. června 2006 v 18:57 | Reagovat

Kdyby napsal alespoň něco inteligentního, ale špínu umí napsat každý.

3 Carlsson Carlsson | 26. června 2006 v 20:29 | Reagovat

Skvělé dedukce Kingu.

Kam ty na to chodíš? Na to, jak vypadáš na fotkách mladej toho dost víš.

Asi nebudeš tak mladej,jak se tváříš...

Kdopak jenom ty asi seš???

Co dáš, když to tu nevyvalím?

4 King King | 27. června 2006 v 22:23 | Reagovat

Chodím na kosmetiku, lifting, peeling, do solárka a v práci nám proplácejí masáže. Podle ksichtu neuhodneš věk. Avšak si správně pochopil, že jsem byl pionýrem i svazákem. Do KSČ jsem nestihl vstoupit, voni chtěli dvouletou zkušební lhůtu a to přišel listopad. Ale jsem určitě mladší, než kdysi slavný účastních všech diskusí a chatů o knihách, osoba zvaná Ich.

5 Terka Terka | E-mail | Web | 29. června 2006 v 18:48 | Reagovat

Koukněte se na můj filmový blogáč!!! Těším se.

6 Antiparoubek Antiparoubek | 20. října 2006 v 14:06 | Reagovat

Bez Zemana je CSSD bandou šibalů.

7 Vašek Vašek | 2. prosince 2006 v 12:19 | Reagovat

Ty Kingu, koukám víš kde, co. Jak vidím již v červnu si věděl, že druhá Zemanova kniha bude propadák a já byl včéra v Levných knihách a už tam jeho kniha je s 90% slevou. Kloubouk dolů.

8 Freddy Freddy | 9. ledna 2007 v 22:42 | Reagovat

Tak dneska byl soud s tím sráčem Svobodou o kerým tady píšeš. Já bych ty šibaly věšel za koule do průvanu

9 Freddy Freddy | 9. ledna 2007 v 22:45 | Reagovat

Tak dneska byl soud s tím sráčem Svobodou o kerým tady píšeš. Já bych ty šibaly věšel za koule do průvanu

10 bočan bočan | E-mail | 18. ledna 2007 v 18:17 | Reagovat

Pane Zemane Miloši, moc jsem Vám fandil, ale myslím si, že ba jste mněl přestoupi jako Melčák a Pohanka k ODS!!! To co předvádíte je na člena ČSSD silně pravicové. Co mluvím s lidmi, ti Vás jako sociálního demokrata odepsali.Raději mlčte! Vaše moudra jsou pro obyčejné lidi nebezpečné! Věřím,že ČSSD Vás zbaví členství pro Vaše podvrhy na ní!!!

Už nejste sociální demokrat, ale sociální škodič!!!

11 bočan bočan | E-mail | 19. ledna 2007 v 20:56 | Reagovat

Pane Zemane Miloši, moc jsem Vám fandil, ale myslím si, že ba jste mněl přestoupi jako Melčák a Pohanka k ODS!!! To co předvádíte je na člena ČSSD silně pravicové. Co mluvím s lidmi, ti Vás jako sociálního demokrata odepsali.Raději mlčte! Vae moudra jsou pro obyčejné lidi nebezpečné! Věřím,že ČSSD Vás zbaví členství pro Vaše podvrhy na ní!!!

Už nejste sociální demokrat, ale sociální škodič!!!

12 viki viki | 8. února 2007 v 17:39 | Reagovat

Vážení, je vidět, že jste druhé Zemanovo dílo nečetli...mademoiselle Prosím ve svém příspěvku z 25.6. 2006 argumentuje, že Zeman nepíše inteligentní věci, ale že jen kydá špínu, jelikož tohle umí každý. Omyl! Vy tady kydate špínu, je mi z vás smutno. tak např. jistý bočan 19.1. spílá, že by měl raději Zeman přestoupit k ODS. KDYBYSTE TO ALE ČETLI, tak víte, že Špidlovu a následně Grossovu inklinaci k pravici Zeman označuje za faktor podstatně ovlivňující úpadek české sociální demokracie. ta kniha je plná zralých úvah o politice a české politické scéně a komukoliv, kdo není pouhým ignorantem, blbem či českým novinářem, ji vřele doporučuji k přečtení. Miloš Zeman byl posledním významným a obdivuhodným předsedou ČSSD, s odstupem doby snad tak budeme - zejména pro jeho činy - moci pojmenovat i Jiřího Paroubka, pokud se vzdá svých divokých a paranoiou zavánějících proslovů.

13 Pepa z Vyškova Pepa z Vyškova | 14. února 2007 v 18:40 | Reagovat

Kdybych měl možnost s důchodcem z Vysočiny komunikovat a občas podebatovat určitě neumřu blbej!!! Když jsem začal číst první knihu měl jsem s tím ze začátku obrovské problémy, protože nejsem knihomol a hnusí se mi nutnost přečíst 30 knížek, abych věc pochopil. Člověk, kterého si vážím by možná našel nějaký bonmot a možná bych se v některém z nich stal i hlupákem, ale nevadilo by mi to už jen z toho prostého důvodu, že věřím, že by se mi po čase podařilo najít cestu jak mu vysvětlit, že úvod se mu pro prostého čtenáře nevydařil. Jinak paráda. Je mi skoro 35 a začínám pociťovat konečně pocit nutnosti se samovzdělávat a tak ačkoliv mám vysokoškolské vzdělání konečně mám chuť vnímat informace odpovědněji bez pocitu, že musím. Neznám vikiho, ale protože čte Zemana a nejenom jeho(aspoň si to myslím), jsem přesvědčen, že neumřem blbý!!! Krásný den, večer i noc.

14 hedger hedger | Web | 18. června 2015 v 17:32 | Reagovat

půjčka na auto :-?

15 intune intune | Web | 17. srpna 2015 v 16:02 | Reagovat

Eurotruck simulátor 2 cd key http://cdkey.freesoftportal.cz/eurotruck-simul-tor-2-cd-key.html Fifa 14 koupit :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama