*** K smrti rád prolejzám antikvariáty a kecám o politice, umění, vaření a kultuře obecně ***

Lze vydělat knížkami na Ferrari?

5. července 2006 v 22:21 | King
Jdu z antikvariátu v Nerudovce do antikvariátu v Karmelitský. Na horním Malostranským náměstí mne málem přejela červená spoušť. Mladíci za volanty helekali a bylo vidět, že jsou spokojeni, jak padají brady všem přihlížejícím. Mně brada neklesla, auto nemám, nechci je a nepotřebuji. Na rohu u Sv. Michala zaparkovali a vydali se užívat si do nedaleké restaurace.

A tak mne napadlo, kolik asi takový vůz stojí a jak dlouho si na něj vydělává třiadvacetiletý mladík. Znám úředníky u nás v úřadě, kteří jsou tam celý život. Někteří již mají Fabii. Znám hodně antikvářů, knihkupců a nakladatelů. Snad žádný z nich si nevydělal na jakékoliv nové auto. Všichni si kupují auta v autobazaru. Snad jedině Kanzelsberger si kupuje nová auta. A pak ten prapodivný kvázi nakladatel Fidelius Schléé, ten má snad Rolls-Royce, ale to si nevydělal na nej knížkama.
To za Rakouska a první republiky by si každý druhý nakladatel a knihkupec vydělal i na to Ferrari. Jenomže Ferrari se jaksi v té době neprodávala. Tak si pánové od knih stavěli nemovitosti. Topič si postavil palác u Národní divadla, pánové z Melantricha přímo na Václaváku, Urbánek postavil architektonický skvost Mozarteum v Jungmannce, Vilímek to velké bludiště v Opatovické ulici, Stýblo si postavil pasáž s kinem taky na Václaváku, atakdále atakdále. Obdobně to bylo i v jiných městech. V Brně si určitě Barvič postavil baráček na hlavní třídě, a co taková Víděň, nebo Lipsko o tom raději pomlčím.
Dnes je knížek na trhu sto krát více, než v té době. Přesto všichni kolem nich se pohybují na hranici podnikatelského minima. Kdo dnes vlastně vydělává na ta Ferrari. Nevím, akorát si vzpomínám na přítelkyni rodiny expremiéra Grosse, Libuši Barkovou. Ta šikovně bohatla na prostituci. Vemu si tužku a počítám. Při počtu 10 prostitutek si může šikovný pasák koupit Ferrari za 5 měsíců usilovné práce.
TOPlist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 James James | 14. července 2006 v 10:27 | Reagovat

že ty zase zavídíš, že si si nevidělal ani na traboše ty chudáku!!!!!!

2 Lenka Lenka | 1. listopadu 2006 v 8:51 | Reagovat

Ja by chtěla taky kluka s ferari

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama