*** K smrti rád prolejzám antikvariáty a kecám o politice, umění, vaření a kultuře obecně ***

Madonna a Polická píseň Sokolov

10. září 2006 v 19:09 | King

Madonna Confessions Tour 2006

(confession - zpověď u katolíků)
Jako dítě školou povinné jsem se svoji třídou navštívil i Festival politické písně v Sokolově. Jeden večer se tam promítaly na zeď záběry vyhladovělých dítek v subsaharské Africe a do toho pěla nějaká průměrná zpěvačka, zřejmě ze SSSR. Situace se opakovala ve středu. V Sazka aréně na velkoformátových obrazovkách jsme mohli vidět záběry ze zbídačených oblastí třetího světa a do toho pěla nějaká průměrná zpěvačka z USA jménem Madonna. Podobnost čistě náhodná? To ne. V prvním případě

to bylo ideologické vymílání mozků z pozice boje proti imperialismu a kolonialismu. V tom druhém případě to byl jakýsi promyšlený postoj multimilionářky italského původu, která chce svým platícím divákům nabídnou falešnou iluzi, že nejde jenom o zábavu ale, že účastí na této megashow pomohou hubeným černouškům v Eritreji a ne její peněžence.
Ale jinak se mi ta show líbila. Naštěstí mne nic nestála. Kolegyně z úřadu dostala dva lístky od jakéhosi klienta, to víte krásná ženská. Její manžel dal jako správný Čech přednost fotbalu z Bratislavy, a já jako nezadaný intelektuál jsem ho musel zastoupit. Hala duněla, lasery laserovaly, barevná světla svítila, hudba až příliš duněla, perfektní tanečníci tančili, co k tomu dodat. Z Madonníných alb mám naposloucháno jenom to první a tak jsem záhy poznal, že Like A Virgin na černém elpíčku kdysi znělo desetkrát lépe. Madonně utíkala intonace, někdy nestačily plíce, no prostě zpívala falešně. Zato pohyby byly na tak starou babiznu bezchybné. Je to prostě atletka s postavou běžkyně Kratochvílové.
Přiznám se bez mučení, že mám, jako správný bibliofil Madonnínu knihu aktů. Kdysi jsem ji koupil v Levných knihách. Před koncertem jsem si ji prohlédl a znovu připoměl, jak krásně přírodní byla Madonna, když ještě neznala depilátor. Čekal jsem lascivnost i na pódiu. Bohužel, Madonna se spíše pasovala za spasitelku lidstva. Jediné šáhnutí rukou do stydké oblastí jsem zaznamenal snad až po hodině koncertu. Žeby držení svýho pohlaví již nebylo v módě?
Co říci závěrem. Prý fotbal byl lepší.
TOPlist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bejby bejby | Web | 16. září 2006 v 12:21 | Reagovat

ty asi nemáš rád Maddonu.

2 ZIP ZIP | E-mail | 17. září 2006 v 21:09 | Reagovat

A to je chyba? Navíc sem slyšel že to fuckt stálo za prt...

3 Pavel Pavel | E-mail | 10. prosince 2008 v 8:20 | Reagovat

Teda máš divnej vkus, ta holka nebyla hezká ani za mlada, i když jako ženská má něco do sebe. Pokud tě teda nepřitahuje smysl pro kšeft, cílevědomost a nekonečná drzost draze prodávat svůj standartní podprůměr.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama