*** K smrti rád prolejzám antikvariáty a kecám o politice, umění, vaření a kultuře obecně ***

Listopad 2006

Stahuj hudbu ilegálně

26. listopadu 2006 v 11:00 | King
Stahuj hudbu ilegálně, nás vybízí slogan na www.i-legalne.cz. To "i" je samozřejmě odkaz na internet a na úspěšný produkt i-pod. Nevím, zda si tvůrci uvědomili, že tyto druhy názvů a sloganů mají dvě strany.
Dám příklad:
Po revoluci v naší ulici byla zprivatizována místní hospoda. Její nový majitel hrdě změnil vývěsní štít nad lokálem a dal tam nápis "soukromá hospoda". Tím soukromá chtěl všem v okolí naznačit, že on jako soukromník se bude lépe starat o své štamgasty než to dělal, když byl zaměstnancem Paroubkova RaJe. Avšak chyba lávky. Těch pár štamgastů, co cucaj jedno pivo celý večer mu tam sice zůstalo, ale obyvatelstvo Prahy se mu do nové "soukromé" hospody nehrnulo. Když je ta hospoda soukromá, tak není pro veřejnost, tak uvažuje normálně myslící člověk. Po roce sice sundal nápis "soukromá", ale mezitím mu v okolí vyrostla silná konkurence a on těžko doháněl čas, ztracený vlastní blbostí.
//<![CDATA[ //]]>
Tak jak?
A vy co nestahujete navštivte můj Seznam antikvariátů
TOPlist

Jak je to se stravenkami

18. listopadu 2006 v 22:13 | King
Omlouvám se svým čtenářům, že jsem dlouho nic nenapsal. Užíval jsem si totiž pobytu v Thomayerově nemocnici. To víte, žlučník a slinivka. Vrátil jsem se do práce, nafasoval stravenky a koukám. Na každé stravence je nápis Renie. Pro neznalé, to je pilulka proti pálení žáhy, kterou je nutno polknout po každém obědě v závodní jídelně. Kdyby byla na stravence už loni a předloni, možná bych se nedostal do nemocnice.
Takže doporučuji všem poslechnout příkaz na stravence. Vydavatel stravenek dobře ví, že strava v provozovnách, kam chodíme my úředníci na obědy, nestojí za nic. A tak je nutno je na ten pokrm v hodnotě 60 kaček pořádně připravit. Dnes je to Rennie, příště to bude Endiaron, Carbosorb, Cholagol, až nakonec tam bude uvedená dobrá rada: "Po požití stravy za tuto stravenku, strčte prst do krku a obsah žaludku zvraťte do záchodové mísy". Tak má vypadat ten správný sociální program.
TOPlist