*** K smrti rád prolejzám antikvariáty a kecám o politice, umění, vaření a kultuře obecně ***

Paroubkova bibliofilie

21. března 2007 v 9:24 | King
Již několik dní mne kolegové v práci otravují dotazem, zda jsem si již koupil "tu bibliofílii", kterou napsal expremiér Jiří Paroubek. Důrazně se ohrazuji proti pojmenování této obludnosti tak intimním názvem, jakým je bibliofilie. Jedná se o komerčně připravený předmět suvenýrového typu. Případně může jít i o vlezdoprdelkovství nakladatele Emericha Drtiny, nebo je to jeho geniální obchodnický trik.
V Americe se těmto knížkám říká "coffee-table book". Tento název vystihuje podstatu této kníhy. Obludně velká kniha není určena ke čtení, ale je určena k položení na konferenční stolek, aby všichni kolemsedící věděli komu majitel stolku i knihy fandí. Možná jednou bude mít tato kniha hodnotu dokumentární, v žádném případě nebude mít cenu bibliofilskou, přestože ji sám Paroubek nazval bibliofilií a zdůvodnil to postřehem, že v knize je více fotografií než textu (ha, ha). Za reálného socializmu takovýmto neužitečným knihám říkali knihkupci jednoduše "obrazovky".
TOPlist
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 lacik lacik | 21. března 2007 v 20:36 | Reagovat

Sběrny vykupují takový papír asi za 80 haléřů za kilo; Paroubkova čtyřkilová adorace má cenu asi tak jednoho deci jablečného vína.

2 ,mnv ,mnv | 8. července 2007 v 22:22 | Reagovat

hovadina ale mozna pravda

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama