*** K smrti rád prolejzám antikvariáty a kecám o politice, umění, vaření a kultuře obecně ***

Jak souvisí jméno Miroslav Macek s Knižním velkoobchodem

14. října 2007 v 19:34 | King
Kdo neví, kdo je největší bibliofil MUDr. Miroslav Macek, ať si přečte tento článek:
na stránkách Pravého bloku (ne levého)

Pro toho, komu se nechce hledat, zde je plné znění:
Knižní velkoobchod
a organizovaný zločin
Knižní velkoobchod je jedna z největších porevolučních privatizačních kauz. Dodnes není uzavřena. Zůstaly stamilionové dluhy a desítky nespokojených věřitelů. Poslední lukrativní majetek tehdejší majitelé prodali pod cenou a za utržené peníze nakoupili téměř bezcenné "drahokamy".
Drahokamy měl údajně prodávat i Jiří Beneš z Liberce. Ve skutečnosti to byl ale nezaměstnaný malíř a natěrač, který později musel emigrovat do bývalého Sovětského svazu (!!!) a policie případ dodnes nevyšetřila. Majetek bývalého státního podniku Knižní velkoobchod představoval v době privatizace stovky milionů. Nakonec ho získala firma J. R. Vilímek - velkoobchod s knihami pánů Miroslava Macka (místopředseda ODS) a Jiřího Menzela za pouhých 23 milionů. Podezření, že se při této privatizaci nepostupovalo běžnými metodami, nebylo nikdy hodnověrně rozptýleno. Dluhy firmy dnes dosahují téměř 400 milionů, když TRŽNÍ cena poslední prodávané nemovitosti Knižního velkoobchodu v Opatovické ulici byla 480 milionů(!!!)…Přesto nebyly dluhy uhrazeny.
Nezaměstnaný malíř a natěrač Jiří Beneš má mít na svědomí skutečnost, že při posledním obchodu se z J. R. Vilímek ztratilo definitivně 80 milionů, utržených za bývalý dům Knižního velkoobchodu na Opatovické ulici.
Jiří Beneš k tomu dnes říká: "Jednou jsem seděl v hospodě a povídali jsme s klukama, že bych potřeboval nějakej kšeftík, vydělat si. Za týden pak přišel kámoš Milan, že by měl nějaký kšeft."
Privatizace však proběhla dávno předtím, než se na scéně objevil Jiří Beneš:
Privatizační projekt na Knižní velkoobchod podala společnost Telegraf, ještě během privatizace přejmenovaná na J. R. Vilímek - velkoobchod s knihami. Po schválení privatizačního projektu část majetku byla velmi výhodně rozprodána, přitom však nedocházelo k uspokojování věřitelů. K dispozici nejsou řadu let už ani privatizační projekty, ani soupisy původního majetku, který dnes připomíná jen dům na Opatovické ulici.
Jaroslav Kmenta, redaktor MF Dnes: "Myslím si, že to je podvod, který sahá do politických výšin, že např. dneska brání došetření celého toho případu jedině opoziční dohoda ODS i ČSSD."
Jiří Kučera,předseda věřitelského výboru spol. J. R. Vilímek: "Přiznávám, že jsme měli asi dvě jednání s panem doktorem Mackem. A zvláště při tom našem prvém jednání, jsme věřili, že to chce spustit, nastartovat znova - ten Knižní velkoobchod. My jsme mu ze začátku věřili, čili jsme ani moc ze začátku nebojovali."
Součástí privatizovaného majetku Knižního velkoobchodu byly rekreační objekty, další nemovitosti, pozemky a sklady knih. Zmizela nejenom značná část tohoto majetku, ale i dokumentace o jeho privatizaci a následném pohybu. Už 20. listopadu 1992 podali věřitelé návrh na konkurz majetku J. R. Vilímek. Soud se však návrhem nezabýval. Konkurz prohlásil na firmu až tehdy, když v ní nezbylo téměř nic a když už patřila dalšímu majiteli…
Ty knihy se všechny odtud vyvezly?
Helena Přibylová, členka zastupitelstva Nové Vsi: "No, ty se vyvezly bůhví kam. I ten Macek snad ani nevěděl, co koupil, protože dohledávali, co k tomu vůbec patří. Ale pan Macek, jako takovej, dluží dislokační poplatky."
Macek dnes tvrdí, že tehdy dělal jen to, co mohl dělat každý občan starší 18 let…
Jiří Kučera: "Pan doktor Macek, když firmu přebíral, tak v té době ta tržní hodnota opravdu se mohla blížit k 700 milionům. Kdyby vlastně to prodal v té době, tak z toho musel, když ne 700, tak 600 milionů mít."
Podařilo se nám získat kupní smlouvu mezi Fondem národního majetku a společností J. R. Vilímek - velkoobchod s knihami o prodeji Knižního velkoobchodu. Poté, co byla část majetku bývalého Knižního velkoobchodu rozprodána, prodali pánové Menzel a Macek své podíly ve firmě J. R. Vilímek v březnu 94 zcela neznámému architektovi Rostislavu Šábrtovi z Liberce.
Macek: "Zřejmě o tom víte více než já. Protože já o tom nevím v podstatě nic. Já jediné, co si pamatuji, je, že nějaký ten člověk z Liberce, který od nás koupil Knižní velkoobchod, prodal pak dál někomu nějakou budovu. Ten snad pak jako tam něco dělal s nějakými kameny, které vezl někde do Angoly nebo kam. V okamžiku, kdy jsme podíly prodali, v tu vteřinu jsem se přestal o Knižní velkoobchod zcela zajímat, protože už to nebyl můj podnik, neměl jsem k němu žádnou vazbu. A co se pak dělo dál, to šlo zcela mimo mě a nic o tom nevím."
Jiří Kučera: "Zejména budova Opatovická 18, když jsme jednali s panem doktorem Mackem, tak ten tržní odhad byl dokonce asi 480 milionů, kolem těch 360 milionů a to vlastně byla výše pohledávek za Knižní velkoobchod, všech věřitelů."
Ve společnosti J. R. Vilímek zůstaly stomilionové dluhy a věřitelé společnosti jsou dnes uspokojováni z peněz nás - daňových poplatníků. Záruku za to, že budou uspokojeni, převzal podle tehdy platných zákonů stát. Nového majitele se nám zastihnout doma nepodařilo.
Václav Marek: zvláštní správce konkurzní podstaty spol. J. R. Vilímek: "Šestnáctého března 94 byl zapsán jako jednatel a jediný společník společnosti J. R. Vilímek pan architekt Šábrt."
Liberecký architekt Šábrt se stal společníkem J. R. Vilímek 16. března 1994. O čtyři dny později (!!!) už nový majitel prodává dům na Opatovické ulici, který byl ohodnocený původně téměř na půl miliardy(!!!), za pouhých 80 milionů(!!!!!). O měsíc později je na J. R. Vilímek prohlášen konkurz...
Mezitím se ovšem odehrálo několik dalších zvláštních transakcí.
Václav Marek: "A pak přišla ta transakce, kterou jste začala, 6. dubna 1994. Za 80 milionů, které J. R. Vilímek utržil prodejem toho domu, nakoupil soubor drahých kamenů. 28. dubna 1994 byl poprvé prohlášen konkurz. Nechtějte po mně další komentář."
Dobrý den, pane Šábrt.
Otec R. Šábrta: "Jdi do hajzlu. Podám si na vás, no, stěžovat si budu." (Jednání rozeného estébáka... Možná není náhoda, že v seznamu agentů StB je registrován jistý František Šábrt z Liberce, tajný spolupracovník, krycí jméno Blesk, naverbován ke spolupráci krajskou správou StB Üstí nad Labem, číslo svazku 5347).
Prosím vás, můžete nám dát kontakt na vašeho syna?
Otec R. Šábrta: "Běžte si, no, víte kam? Tak, já vám to doporučím. Takovej trouba, kterej vzal na sebe takovejhle úkol, kterej z toho nemá vůbec nic, jo? A vy je chcete zostuďovat?"
Tak nám, prosím vás, řekněte, o jaký úkol šlo? My ho nechceme zostudit.
Chtěli jsme se zeptat, proč kupoval společnost J. R. Vilímek a už čtyři dny na to (!!!) prodal její nejlukrativnější část za pětinu (!!!) ceny. Podařilo se nám zjistit, že za 80 milionů utržených za dům v Opatovické ulici pan Šábrt ihned (!!!) nakoupil "drahé" kameny (naprosto bezcenné!!!), a to právě od onoho nemajetného nezaměstnaného malíře a natěrače Jiřího Beneše (!!!).
Iva Čvandová, správce konkurzní podstaty spol. J. R. Vilímek: "Já mám k dispozici notářský zápis, kterým byl prodán ten dům v Opatovické ulici, příjmový pokladní doklad na 80 milionů, výdajový pokladní doklad na 80 milionů."
Takže, pan architekt Šábrt má nějakou kupní smlouvu, že ty kameny kupuje? A od koho?
"Ano, pan Beneš z Liberce."
A tak zřejmě ze společnosti J. R. Vilímek zmizel poslední významný majetek…
Viděl jste někdy alespoň jeden z těch kamenů, o které se mělo jednat?
Jiří Beneš, malíř, natěrač: "Kameny jsem zatím neviděl."
Jak velký byl největší balík peněz, který jste kdy v životě viděl?
Jiří Beneš, malíř,natěrač: "Asi 80 tisíc. To bylo jako na výplaty, když jsem dělal."
Krátce po transakci vypovídá Beneš na policii. Ta ale nezasahuje(!!!). Místo toho jej "skupina libereckých podnikatelů" posílá do emigrace v Kyrgyzstánu(!!!). Sám dnes nevěří, jak rychle se všechno vyřídilo.
To jste si vyřizoval vy, ten "živnostňák"?
Jiří Beneš, malíř, natěrač: "Ne, já jsem tam jenom byl s nimi. Oni mně ho vystavili a to bylo všechno. Bez čekání, bez jakýkoliv prodlevy. On to měl taky přes známé."
To bylo vystaveno 6. dubna 1994? A ještě toho 6. dubna hned se podepisovala ta smlouva. Kde se podepisovala, ve kterých místech?
Jiří Beneš: "V Jablonci u Many na parkovišti v autě před půlnocí."
Během 10 minut se uskutečnila transakce, díky níž z J.R. Vilímek zmizelo posledních 80 milionů...
Účastnil se toho kdo všechno?
Beneš: "Pan Šábrt tam byl a ještě asi jeden nebo dva právníci u toho byli. Pan Šábrt, ten seděl vpředu. Pak ten řidič, to nevím, jestli to byl právník. A vedle mě nějakej právník. To bylo všechno."
Za architektem Šábrtem, který drahé kameny kupoval, jsme byli celkem pětkrát. Přesto, že jsme ho viděli vcházet do domu, vzkázal nám, že není doma…
Jiří Beneš: malíř, natěrač: "Stačilo si založit konto a čekat na peníze."
Tak, a kolik vám tam na to konto v tom zahraničí přišlo peněz?
"Milan Kaděra vždycky zavolal, nebo pak psal i dopisy, že už by měly být peníze. A zatím jako že 200 marek měsíčně, že bude posílat na konto."
A ty posílal? Aby tam bylo jako z čeho žít.
"No, to poslal asi třikrát nebo čtyřikrát."
Přes několik pokusů se nám libereckého podnikatele Milana Kaděru (viz. Kaděra Milan 24.07.1971, U cihelny 1148 46330-Liberec 30, název firmy
GLASSIMEX, s.r.o., IČO 25031724, založené 28.01.1998 a sídlící na tř. 1. máje 97 46077- LIBEREC), majitelefirmy, zabývající se, soudě podle názvu, obchodem s broušeným sklem (!!!) poštěstilo vidět pouze na balkoně jeho nového domu… Broušené sklo vyrábí v Liberci, za komunismu bývalý vězeňský závod, patřící pod n. p. Preciosa Jablonec nad Nisou, kde vězni, včetně politických, v nelidských podmínkách brousili komunistům bižuterii pro vývoz na Západ…
Lukrativní majetek Knižního velkoobchodu majitelé postupně prodali. Za poslední utržené peníze nakoupili v podstatě bezcenné "drahokamy". A kdo je současným majitelem někdejšího sídla společnosti, která kdysi tiskla a vydávala knihy? Firma "Nelson" jistého libereckého podnikatele Evžena Petkova, který se skrývá v zahraničí a policie po něm údajně neúspěšně pátrá.
...........
Bývalí vyšetřovatelé zájem o prošetření měli a měli i důkazy. V některých případech bylo dokonce připraveno obvinění. Místo toho byl speciální vyšetřovací tým "Šutr", který se zabýval vytunelováním firmy J. R. Vilímek, rozpuštěn. Vše nasvědčuje tomu, že někteří policisté a jejich nadřízení při vyšetřování nehráli čistou hru.
Jiří Beneš: "Když jsem odcházel jako z policie, tak mě slyšel pan starosta. Co mě slyšel, taky se hned oblékl a šel někam pryč někam do města. A další den už to všechno věděli. Milan už to věděl, že všechno ví. Že to je jako podplacené. Že to nevadí."
V souvislosti s kauzou drahých kamenů bylo zahájeno vyšetřování vysokého policejního důstojníka. Ten se zřejmě podílel na tom, že ani jeden z účastníků této trestné činnosti nebyl potrestán.
Jan Kučera: "V tomto pracovním úřadu vstupoval do jejich profesních úkonů, vydával svá vlastní rozhodnutí, rušil rozhodnutí vyšetřovatelů, nebo vydával pokyny k věci - buď prošetřovat nebo neprověřovat. Tyto pokyny vydával i policejním orgánům, aby se tady nezabývali v některých případech touto trestnou činností. Tak pro tuto činnost tedy byl tedy podán návrh z ministerstva vnitra cestou státního zastupitelství na Úřad vyšetřování vyšetřovateli."
Jaroslav Kmenta, redaktor MF Dnes: "Je to občas pocit beznaděje, samozřejmě, asi to prožil každý novinář, který se do něčeho pustil a něco odhalil, něco rozkryl. Ale, samozřejmě, takové velké kauzy, jako třeba Knižní velkoobchod, tak to vyvolává u novinářů pocit beznaděje v tom, že státní úřady nepoženou nikoho k zodpovědnosti. Já myslím, že i obecně v lidech to musí vyvolávat stejný pocit."
Ano, to má pan Kmenta pravdu, pocit beznaděje tyto kauzy skutečně vyvolávají, neboť opoziční smlouva (zdaleka nejen "oposiční smlouva" - ta do roku 1998 neexistovala!!! Co do té doby dělal ministr vnitra Jan Ruml, jeho lidovecký náměstek Jaroslav Kopřiva, rudý křesťan ministr vnitra Cyril Svoboda atd. atd… - NN) znemožnila skutečný průběh "akce čisté ruce", kdy by Miroslav Macek spolu se svými přáteli s knižního velkoobchodu jistě figuroval mezi obviněnými. Akce 99 vydala seznam budovatelů mafiánského kapitalismu (poz. red. NN č. 13/2000) kde je uvedeno 99 největším budovatelů mafiánského kapitalismu, kteří tvoří první podlaží struktury tzv. mléčného komunismu, který se z ideových rovin obrací k hospodářské rovině a přes ni pak se stává skutečným vládcem v zemi. Novinkou je postavení organizovaného zločinu v mléčném komunismu. Zatímco před listopadem byl organisovaný zločin využíván komunistickou nomenklaturou a StB (KGB) pro jejich vlastní operace, stává se po roce 89, po splynutí s nimi, jedním z rozhodujících činitelů (viz. NN 03/2000 a další: "ORGANISOVANÝ ZLOČIN - NEJMOCNĚJŠÍ RESORT ČR"), určujících politický a hospodářský vývoj v zemi.
Podle reportáže České televize pořadu Klekánice zpracoval
František Červenka, Pravý Blok
e-mail: post.bohemia@seznam.cz
DODATEK N.N.: Obrovskou informační databázi ke cause Miroslav Macek - Knižní velkoobchod najdete na Internetu v článcích Necenzurovaných novin, které jí tehdy věnovaly maximální pozornost, z let 1992 -1993. Od té doby, po vyčerpání všech našich tehdejších možností, zavládlo v této věci hluboké mediální mlčení…
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (1158)
Zobrazit starší komentáře

1101 Online Lenders Online Lenders | E-mail | Web | 15. října 2018 v 15:43 | Reagovat

monthly loan <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">bad credit personal loans guaranteed approval</a> same day loans online <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>financial debt relief</a>

1102 Money Loan Money Loan | E-mail | Web | 15. října 2018 v 16:44 | Reagovat

guaranteed loans <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">personal loans guaranteed approval</a> direct lender installment loans <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>poor credit loans guaranteed approval</a>

1103 Loans Loans | E-mail | Web | 16. října 2018 v 0:23 | Reagovat

personal loans online instant approval <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">loans guaranteed approval</a> guaranteed loan <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>loans guaranteed approval</a>

1104 Expitty Expitty | E-mail | Web | 16. října 2018 v 1:06 | Reagovat

order cialis online without a prescription alpha blockers cialis
<a href=http://cialisbdrx.com/#>buy generic cialis</a>
cialis 5mg market
<a href="http://cialisbdrx.com/#">cialis online</a>

1105 Online Lenders Online Lenders | E-mail | Web | 16. října 2018 v 1:55 | Reagovat

loans guaranteed approval <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">guaranteed loan</a> loans online approval <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>guaranteed loan</a>

1106 cialis_canada cialis_canada | E-mail | Web | 16. října 2018 v 7:57 | Reagovat

I think  you have  noted  some very interesting points ,  appreciate it for the post.

1107 Bad Credit Bad Credit | E-mail | Web | 16. října 2018 v 9:23 | Reagovat

cashnowoffer tracking <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">payday loan guaranteed approval</a> guaranteed loan <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>poor credit loans guaranteed approval</a>

1108 Instant Online Loans Instant Online Loans | E-mail | Web | 16. října 2018 v 9:36 | Reagovat

loans guaranteed approval <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">credit loans guaranteed approval</a> poor credit loans guaranteed approval <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>loans guaranteed approval</a>

1109 Loans For Bad Credit Loans For Bad Credit | E-mail | Web | 16. října 2018 v 12:15 | Reagovat

guaranteed loan <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">unsecured loans no credit</a> loans guaranteed approval <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>loans guaranteed approval</a>

1110 Loans Online Loans Online | E-mail | Web | 16. října 2018 v 12:52 | Reagovat

poor credit loans guaranteed approval <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">bad credit loans guaranteed approval</a> guaranteed loan <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>poor credit loans guaranteed approval</a>

1111 Direct Lenders Direct Lenders | E-mail | Web | 16. října 2018 v 15:29 | Reagovat

loans guaranteed approval <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">poor credit loans guaranteed approval</a> payday loan without credit check <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>guaranteed loan</a>

1112 Spotloan Spotloan | E-mail | Web | 16. října 2018 v 18:01 | Reagovat

poor credit loans guaranteed approval <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">credit loans guaranteed approval</a> loans guaranteed approval <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>poor credit loans guaranteed approval</a>

1113 Payday Loan Payday Loan | E-mail | Web | 16. října 2018 v 18:40 | Reagovat

loans guaranteed approval <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">loans guaranteed approval</a> guaranteed loans <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>how to apply for a loan</a>

1114 Payday Loans Online Payday Loans Online | E-mail | Web | 16. října 2018 v 20:38 | Reagovat

poor credit loans guaranteed approval <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">guaranteed loans</a> loans guaranteed approval <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>personal loans guaranteed approval</a>

1115 Payday Loans Payday Loans | E-mail | Web | 16. října 2018 v 21:20 | Reagovat

loans guaranteed approval <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">credit loans guaranteed approval</a> loans guaranteed approval <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>guaranteed loans</a>

1116 Payday Loans Payday Loans | E-mail | Web | 16. října 2018 v 22:14 | Reagovat

credit loans guaranteed approval <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">direct lending payday loans</a> guaranteed loan <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>small loans no credit check</a>

1117 Direct Lenders Direct Lenders | E-mail | Web | 16. října 2018 v 23:01 | Reagovat

personalloans <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">poor credit loans guaranteed approval</a> loan board <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>loans guaranteed approval</a>

1118 generic_cialis generic_cialis | E-mail | Web | 17. října 2018 v 5:52 | Reagovat

That is some inspirational stuff. Never knew that opinions could be this varied. Be certain to keep writing.

1119 spourn spourn | E-mail | Web | 18. října 2018 v 5:05 | Reagovat

online pharmacies for viagra
<a href="http://www.buygenviagra.com/#">buy viagra online</a>

1120 Expitty Expitty | E-mail | Web | 18. října 2018 v 5:28 | Reagovat

cheap soft viagra in usa for sale
<a href="http://www.x1genericviagra.com/#">best place to buy viagra online</a>

1121 cialis_online cialis_online | E-mail | Web | 19. října 2018 v 18:04 | Reagovat

I like this site its a master peace ! Glad I observed this on google. The definition of a beautiful woman is one who loves me. by Sloan Wilson.

1122 viagra_online viagra_online | E-mail | Web | 20. října 2018 v 16:09 | Reagovat

There is numerous separate years Los angeles Weight reduction eating plan with each a person can be a necessity. The pioneer part can be your original obtaining rid of belonging towards the extra pounds. la weight loss

1123 buy_cialis buy_cialis | E-mail | Web | 22. října 2018 v 0:12 | Reagovat

Nice blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere? A theme like yours with a few simple tweeks would really make my blog stand out. Please let me know where you got your design. Bless you

1124 viagra_cheap viagra_cheap | E-mail | Web | 22. října 2018 v 12:27 | Reagovat

Do you agree with my statement that this post is awesome?

1125 cialis_cheap cialis_cheap | E-mail | Web | 23. října 2018 v 2:35 | Reagovat

Fantastic beat ! I wish to apprentice while you amend your website, how can i subscribe for a blog web site? The account aided me a acceptable deal. I had been a little bit acquainted of this your broadcast offered bright clear concept

1126 cialis_cheap cialis_cheap | E-mail | Web | 23. října 2018 v 4:06 | Reagovat

A megapolis megabucks gratuit failed to seem to cause waste materials in addition

1127 cialis cialis | E-mail | Web | 24. října 2018 v 12:33 | Reagovat

Ultimately, a dilemma that I'm passionate about. I have looked for data of this caliber for the previous various hours. Your internet site is greatly appreciated.

1128 cialis_online cialis_online | E-mail | Web | 27. října 2018 v 9:35 | Reagovat

I will immediately grab your rss feed as I can not find your email subscription link or enewsletter service. Do you've any? Please let me know in order that I could subscribe. Thanks.

1129 generic_cialis generic_cialis | E-mail | Web | 28. října 2018 v 23:22 | Reagovat

Can you add a Blackberry template? This web page is tricky to read otherwise for those of us browsing with cell phones. Otherwise, in the event you can place a RSS link up, that would be good also.

1130 viagra viagra | E-mail | Web | 30. října 2018 v 3:32 | Reagovat

I will immediately clutch your rss feed as I can not to find your email subscription link or enewsletter service. Do you have any? Please let me know in order that I may just subscribe. Thanks.

1131 cialis cialis | E-mail | Web | 31. října 2018 v 15:19 | Reagovat

garcinia cambogia extract weight loss results She is to make pill

1132 buy_viagra buy_viagra | E-mail | Web | 2. listopadu 2018 v 16:10 | Reagovat

At this time it seems like Movable Type is the best blogging platform available right now. from what I've read Is that what you are using on your blog?

1133 buy_cialis buy_cialis | E-mail | Web | 2. listopadu 2018 v 17:35 | Reagovat

tretinoin chemotherapy

1134 cialis_cheap cialis_cheap | E-mail | Web | 4. listopadu 2018 v 13:20 | Reagovat

Hello, Neat post. There's a problem with your web site in web explorer, may test thisK IE still is the market leader and a large component to people will leave out your magnificent writing due to this problem.

1135 buy_viagra buy_viagra | E-mail | Web | 4. listopadu 2018 v 21:02 | Reagovat

I was very pleased to discover this website. I wanted to thank you for your time for this fantastic read!!

1136 fast fast | E-mail | Web | 6. listopadu 2018 v 15:03 | Reagovat

Normally I do not read post on blogs, but I wish to say that this writeup very compelled me to try and do it! Your writing style has been surprised me. Thanks, quite great article.

1137 viagra viagra | E-mail | Web | 7. listopadu 2018 v 19:01 | Reagovat

Hahahahahahaha, this politics related YouTube video is actually so comic, I liked it. Thanks in support of sharing this.

1138 buy_cialis buy_cialis | E-mail | Web | 12. listopadu 2018 v 16:03 | Reagovat

Someone essentially help to make significantly posts I might state. This is the first time I frequented your web page and so far? I surprised with the research you made to create this actual submit amazing. Magnificent activity!

1139 buy_cialis buy_cialis | E-mail | Web | 20. listopadu 2018 v 7:30 | Reagovat

Thank you for every other informative blog. The place else may just I get that type of info written in such a perfect means? I've a project that I'm just now working on, and I have been at the glance out for such information.

1140 cialis_cheap cialis_cheap | E-mail | Web | 21. listopadu 2018 v 17:15 | Reagovat

I appreciate, cause I discovered just what I used to be looking for. You have ended my four day long hunt! God Bless you man. Have a nice day. Bye

1141 buy_cialis buy_cialis | E-mail | Web | 22. listopadu 2018 v 18:37 | Reagovat

I'm glad that it turned out so effectively and I hope it will continue in the future because it is so worthwhile and meaningful to the community.

1142 fast fast | E-mail | Web | 23. listopadu 2018 v 2:54 | Reagovat

I do agree with all the ideas you have introduced for your post. They are really convincing and can certainly work. Still, the posts are very brief for newbies. May you please extend them a bit from subsequent time? Thank you for the post.

1143 cheap_viagra cheap_viagra | E-mail | Web | 24. listopadu 2018 v 21:31 | Reagovat

Thanks  for another magnificent post. Where else may just anybody get that kind of info in such a perfect manner of writing? I have a presentation next week, and I'm at the look for such information.

1144 viagra_price viagra_price | E-mail | Web | 26. listopadu 2018 v 6:12 | Reagovat

I really like your writing style, good information, thankyou for posting  D.

1145 viagra viagra | E-mail | Web | 26. listopadu 2018 v 12:43 | Reagovat

I really like your writing style, good information, regards for putting up

1146 viagra viagra | E-mail | Web | 26. listopadu 2018 v 23:01 | Reagovat

Hi, Neat post. There's a problem with your site in internet explorer, would test this IE still is the market leader and a good portion of people will miss your excellent writing because of this problem.

1147 viagra viagra | E-mail | Web | 29. listopadu 2018 v 9:19 | Reagovat

Great blog! I am loving it!! Will come back again. I am taking your feeds also

1148 viagra_cheap viagra_cheap | E-mail | Web | 29. listopadu 2018 v 15:46 | Reagovat

Hi there! This is my first visit to your blog! We are a group of volunteers and starting a new initiative in a community in the same niche. Your blog provided us beneficial information to work on. You have done a marvellous job!

1149 viagra viagra | E-mail | Web | 1. prosince 2018 v 8:58 | Reagovat

Thanks so much for sharing this excellent info! I'm seeking forward to see much more posts!

1150 fast fast | E-mail | Web | 1. prosince 2018 v 14:39 | Reagovat

I'm trying to find sites that have already fantastic useful information on what's popular and what is the optimum makeup products is..

1151 genericc_cialis genericc_cialis | E-mail | Web | 2. prosince 2018 v 1:58 | Reagovat

Thank you for every other informative blog. The place else may just I get that type of info written in such a perfect means? I've a project that I'm just now working on, and I have been at the glance out for such information.

1152 viagra viagra | E-mail | Web | 3. prosince 2018 v 2:25 | Reagovat

Do you have a spam problem on this site I also am

1153 buy_viagra buy_viagra | E-mail | Web | 3. prosince 2018 v 6:32 | Reagovat

Hello to all, how is everything, I think every one is getting more from this website, and your views are fastidious in support of new viewers.

1154 cialis_online cialis_online | E-mail | Web | Úterý v 15:56 | Reagovat

Hello, i think that i saw you visited my blog thus i got here to return the choose.I am trying to to find issues to enhance my site!I guess its adequate to use a few of your ideas!!

1155 Wesleyshouck Wesleyshouck | E-mail | Web | Středa v 22:03 | Reagovat

http://cialsonlinebei.com buy cialis online
cialis and oxycodone interaction
<a href=http://cialsonlinebei.com>online cialis</a> cialis lilly france

1156 buy_viagra buy_viagra | E-mail | Web | Středa v 23:17 | Reagovat

How To Buy Cheap Generic Ceclor 500mg

1157 viagra_cheap viagra_cheap | E-mail | Web | Čtvrtek v 0:11 | Reagovat

I just couldnt depart your site prior to suggesting that I incredibly enjoyed the standard information an individual supply for your visitors? Is gonna be back often so that you can inspect new posts

1158 canadian_cialis canadian_cialis | E-mail | Web | Dnes v 11:45 | Reagovat

It is actually a nice and helpful piece of information. I am happy that you simply shared this helpful information with us. Please stay us informed like this. Thank you for sharing.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama