*** K smrti rád prolejzám antikvariáty a kecám o politice, umění, vaření a kultuře obecně ***

Klausův Petr Hájek: Halelujá

10. února 2009 v 23:21 | King
Je krize. Nekupuji nic, natož knížky. V antikvariátu jsem nebyl od Vánoc. Depka. Ale dnes jsem nevydržel a koupil si v bedně před antíkem knížku, která mne zarazila jménem autora. Petr Hájek: Halelujá. Zaplatil jsem pětku a jal se zjišťovat, zda to není ten podivnej týpek, kterého si vzal na hrad náš pan president Václav Klaus za svého mluvku. Samozřejmě je to on. V té době, v době normalizace to byl nadějný spisovatel. Znovu opakuji, že v době, kdy bylo všem dobrým a poctivým spisovatelům zakázáno publikovat, mladý budovatel socializmu Petr Hájek vydává knihy.
To musel být tedy talent, když mohl psát a ještě k tomu publikovat. Ne, až tak velkým talentem nebyl, pouze měl štěstí, že se narodil do rodiny velkého bolševika


Jeho tatínkem nebyl nikdo jiný, než největší devastátor české kultury, literatury a divadla, soudruh Jiří Hájek DrSc. Že nevíte, kdo to byl? Jedna informace za všechny. V roce 1970 vydal tento rádoby cenzor spisek s názvem "Mýtus a realita 1968", kde mimo jiné hodnotí z marxisticko-leninského hlediska i účast spisovatelů na polednovém vývojí. Tato knížka se stala jakýmsi kladivem na čarodejnice všech soudruhů na stranických aparátech, kteří po jejím přečtení nařizovali zákazy činnosti, likvidaci již vydaných knih a rozmetávání sazeb ještě nevydaných knih. Literáti jako Kundera, Škvorecký nebo Ludvík Vaculík, mu mohou děkovat za to, že se z nich stali ineditní autoři. Aby toho nebylo málo nastoupil soudruh Jiří Hájek na místo šéfredaktora literárního časopisu Tvorba. Právě Tvorba měla ukazovat, jak má vypadat ta pravá socialistická literatura, očištěná od pravicových oportunistů a intelektuálských reakcionářů.

Samozřejmě jedním okem kontroloval nejvyší arbitr Jiří Hájek kariéru svého syna Petra Hájka. Nejdříve zařídil, aby se jeho synáček, který byl zrovna na vojně, dostal z dalekého Písku do pražské posádky. Kdo byl v té době na vojně pamatuje, že pro Pražáky byly určeny nejbližší posádky v Michalovcích na východním Slovensku. Jenom protekčáci se dostali třeba do Prachatic. Pražák Petr Hájek byl najednou na vojně v Praze, což odporovalo všem zásadám o povolávání na vojenskou službu. Ze samopalu Petr Hájek asi nestřílel, dostal teplé místo v armádním deníku Československý voják. Zřejmě byl hodně oddaný socialistické vlasti, socialistickému internacionalizmu a věci socializmu. Jinak by tam v té době (v době velkých čistek a lámání charakterů) nemohl vydržet. Kariéra byla nastartována. Studium na FAMU patřilo k dobrému bontonu. Přijímali jednoho z padesáti. Tatínek ani nemusel intervenovat. Z fotříka totiž šel strach. Nikdo, ani děkan FAMU, si soudruha Jiřího Hájka nedovolil podráždit.

A pak začal mladý nadějný literát Petr Hájek vydávat knížky:
1975 - Balada č. 1
1977 - Halelujá
1980 - Areál snů
1987 - Vlídná past

Mezitím se Petr Hájek vyšvihl na nejžádanější novinářské místečko. Vedoucí vnitropolitické rubriky časopisu Květy, to by ten pravej flek pro komunistického synka.

Čím se za komoušů proslavil? Těsně před pádem komunismu se pověsil na stále slavnějšího Bolka Polívku a napsal o něm knížku Předběžný portrét. Nemasná, neslaná slátanina dodnes se válící ve všech antikvariátech za cca 25 korun. Kdo chce, ať si ji koupí, já ji prodal.

Jako mnoho normalizačních výrostků i Petr Hájek po revoluci chytil kapitalistickou šanci za pačesy. Založil soukromou obdobu Květů, časopis Reflex. Z něj záhy odešel a začal se motat v temných vodách politicko-medialního rybnika. Kamarádil hlavně s Vladimírem Železným a jinejma pravolevičákama. Když se stal Václav Klaus presidentem, šáhnul správně, oportunista Petr Hájek slouží každému režimu, poslouží i Klausovi.
 

26 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Relax Relax | E-mail | Web | 12. února 2009 v 23:09 | Reagovat

Že ty si, Kingu nějakej ten Havlův nohsled. Že ty chceš, aby pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí.

2 Dík za post Dík za post | 29. dubna 2009 v 15:09 | Reagovat

Mohlo by se ti líbit tohle:

Týden 25.08.2003 - 35/2003 - Kultura - str. 72

Jiří Peňás: Vlídné pasti Petra Hájka
Náčrt portrétu bývalého spisovatele

"No, když vás mučí, tak zkřivíte obličej, cítíte bolest a máte pocit, že se svět zúžil do jediného momentu ostrého předmětu, který vás rozdírá".

Zajímavá formulace pochází od Petra Hájka, ředitele tiskového odboru prezidenta republiky, a týká se mučivých pocitů, které Václav Klaus prožívá při čtení novinových článků. Na výroku je znát, že jej pronesl člověk s tvořivým vztahem k jazyku. Tušíme správně: spisovatel.

Adieu, psací stroji

Dnes Hájek (1951) svou literární dráhu příliš nezdůrazňuje. Nemyslím, že by to bylo z důvodu skromnosti, ale doba se proměnila a to, co kdysi znamenalo vydávat knihy, uspokojují nyní jiné činnosti, třeba být podnikatelem nebo majitelem agentury public relations. Jedním z příznačných kulturních "jevů" po listopadu 1989 je, kolik do té doby pilně publikujících literátů, a Hájkovy generace se to týká především, se začalo hbitě ohánět v kapitalistickém provozu. Za tímto hromadným odchodem od spisovatelského řemesla nestála na rozdíl od katastrof let 1948 a 1969 žádná politická represe, žádné zakazování, žádné nové indexy nežádoucích spisovatelů, i když to někteří nepřestanou tvrdit: vždy nejurputněji básník Karel Sýs, jenž také snad jako jediný zůstal své eroticko-pamfletistické poezii skutečně věrný. Hájek, do té doby šéf "vnitropolitického oddělení" časopisu Květy, v roce 1990 zakládal týdeník Reflex, který v roce 1993 k údivu kolegů prodal; to však není předmětem tohoto článku. Založil pak agenturu Profile, nějakou dobu koketoval se vznikem nového deníku, ale to už se dal do služeb ODS a Václava Klause, pro nějž připravoval takzvanou mobilizační kampaň, jejímž doplňkem byla poněkud bombastická kniha rozhovorů s V. K. Na rovinu. Zbytek je již žhavá hradní současnost.

Balada let sedmdesátých

Minulost spisovatele Hájka sahá až k počátku žalostných 70. let. Spisovatel si však dobu nevybírá, tím spíše mladík, který věru není odpovědný za to, že časem jeho debutu jsou léta, v nichž byla většina dobrých spisovatelů umlčena. Na druhé straně pro "neposkvrněné" to byla doba velkých příležitostí, kdy do vymýcené paseky české literatury bylo nutné co nejrychleji zasadit mladé, aspoň trochu životaschopné sazenice, jejichž ohebnost měla být zaručena řadou výhod, ovšem také řadou omezení. Vedle druhé až třetí garnitury, která se vydrala na místa skutečných tvůrců, "dostala zelenou" (to byla důležitá fráze té doby) nová jména talentovaných noviců, kteří jen museli přistoupit na "pravidla hry", a jejich ctižádosti nemělo být bráněno. Hájek patřil záhy k těm, kdo vytvářeli jakousi povoleně nonkonformní mladou literární krev, jež s "upřímností mládí zobrazovala konflikty a touhy své generace", jak psala kritika. Pole těch konfliktů však bylo velmi úzké, omezené na citové boje, rozdírající senzitivní pokožku každého mládí. Hrdinové jeho prvních próz (soubor Přijď za mnou, když prší, 1974 a debutu Balada č. 1, 1975) jsou mladí muži, kteří takzvaně vstupují do živo ta, v němž jejich čisté ideály záhy narážejí na první obtíže, milostná zklamání, na faleš okolí a přetvářku. Krotce psychologizujícím stylem a ještě krotší kritikou (vojna je nepříjemnost, ale musí být, příslušníci VB jsou trochu otravní, konzumní způsob života je špatný) navazovaly na obdobnou produkci začátku 60. let (např. Ivan Klíma), kdyby takové "navazování" nemělo trpkou příchuť dědictví po živých mrtvých. Záhy uvádí Hájek na scénu svého literárního dvojníka, mladého spisovatele Lea, jehož nechává eroticky a společensky se vyvíjet v několika knihách (povídky Haleluja!, 1977). Nejen kvůli jménu možná čtenáře napadne Škvoreckého Danny, i když mu chybí jeho humor, věc, jež se u často až trudnomyslného Hájka vyskytuje jen mikroskopicky. Těžko přitom soudit, zda je to skrytá pocta zakázanému spisovateli, nebo literární krádež. Třeba obojí. Hájkovy rané postavy jsou mladíci potýkající se s osudem, figury válcované životem, autor sám však outsiderem nebyl. Ještě na vojně nastoupil do redakce časopisu Čs. voják, v roce 1974 se jako dvaadvacetiletý stal kulturním redaktorem Květů, dálkově vystudoval scenáristiku na FAMU. Příznačné přitom asi je, že v jeho knihách z 80. let se stupňuje depresivní tón, který se složitě, mnohomluvně (pro čtenáře úmorně) zahaluje do spletitých šifer a symbolů, jež jsou nemohoucnější tím, že naznačují něco, co oficiálně vydávaný autor nemůže vyslovit normálně a přímo. Rozpor takového spisovatele spočíval v tom, že nastavoval mravní otázky, přičemž svoje svědomí musel tlumit. V rámci tehdejších norem se jeho prominentní postavení mění ve Vlídnou past, jak nazval knihu z roku 1987: psychologicky výmluvnou, umělecky ne právě povedenou.

Synové versus otcové

U Hájka hrála důležitou roli ještě jedna okolnost. Stejně jako dobu si mladý umělec nevybírá ani rodinný původ. Jeho otcem byl Jiří Hájek (1919-1994), postava více než rozporuplná, jeden z mála skutečných vzdělanců, kteří své schopnosti dali do služeb normalizace a jejího řádění. Věrný marxista, s kořeny v předválečné levici, po 17. listopadu 1939 několik měsíců vězněn v Sachsenhausenu, od roku 1953 střídající jednu vedoucí politicko-kulturní funkci za druhou: dlouholetý šéfredaktor (1959-1968) polovičatě reformního časopisu Plamen, od roku 1969 dogmatického týdeníku Tvorba. Stojí za to zalistovat těmi šedými stránkami, aby na člověka dýchla atmosféra, pro kterou nositel Nobelovy ceny spisovatel Heinrich Böll nazval situaci v Československu "kulturním hřbitovem". Přesto musel na konci roku 1975 Jiří Hájek z Tvorby odejít. Způsobila to synova povídka Exil, kterou tu otiskl. O co v ní šlo? Vypravěč Leo se setkává s dívkou, která doprovází otce, starého zlomeného lékaře. Porouchalo se jim auto a najdou útulek v Leově chalupě. Z náznaků vyplyne, že otec byl vyloučen ze strany, a dívka nemůže být proto přijata na vysokou školu. Nakonec otec spáchá sebevraždu, snad mučen špatným svědomím, za něž by však dcera neměla nést odpovědnost. Dnešním zrakem je to povídka nevinná, ale představíme-li si dobový kontext, není divu, že způsobila skandál. Hájek otec se v příštím čísle kál slovy: "Otištění povídky Petra Hájka Exil považuji za vážnou politickou chybu. Vyznění povídky je v rozporu s politickou praxí naší strany. K této chybě mohlo dojít jen proto, že znám subjektivní pozitivní záměry mladého autora a že jsem při zařazování jeho povídky nezvážil její objektivní politický dopad, to, že její formulování a ztvárnění určuje nakonec celkové společenské vyznění." Člověk nemusí být psycholog, aby usoudil, že taková otcovská péče přinese synovi rozporuplné pocity. Jeho společensky asi nejzávažnější román, Areál snů (1980) vybízí k výkladu na základě Freudova Oidipova komplexu. Novinář Leo se tu dostává do situace poněkud kafkovské. Aniž by věděl proč, je vlivným a v kariéře mu nápomocným tchánem, nazývaným zde zkratkou VIP (to, myslím, tehdy předběhl dobu, však také ona písmena hned čtenářům objasní), v nejasných náznacích obviněn z vraždy. V té chvíli však Leo neví, ani kdo zemřel. Později se dozvídá, že mrtvým je starý muž Petr Horn, jemuž pomáhal s rukopisem pamětí (snad je tu zakuklen nějaký disidentský autor). Onen muž je, vlastně byl, židovského původu, navíc homosexuál, jímž se však stal až v koncentračním táboře (!). Leo v blouznivé atmosféře, ke které ještě přispěje potrat ženy, dcery VIP, provádí jakousi osobní životní, většinou erotickou rekapitulaci, v níž dojde k traumatickým závěrům. Zdá se, že milenka Aida má pravdu, když mu vytýká, že ani nebezpečí atomové války ho nevyvede z lhostejnosti: "Cpeš si pupek a nanejvejš si vo tom přečteš v novinách. Nebo něco podepíšeš na schůzi." Jako by řešení tehdejšího konformismu bylo v zapojení do hnutí za jaderné odzbrojení. Ale zpět k zápletce. Ukazuje se, že Horna za okupace udal právě VIP, který má logicky největší zájem na jeho smrti, z níž však vychytrale obviňuje Lea. Psychopatologický hlavolam se ještě zauzlí, když vyjde najevo, že milenka Aida je nejen dcera Horna, ale také milenka VIP, čímž konflikt generační přeroste ještě v sexuální. Jistěže identifikovat VIP s Hájkovým otcem by bylo naivní, už proto, že měl s koncentrákem konkrétní zkušenost. Těžko se však zbavit dojmu, že se tu v rámci přípustných pravidel, tedy obecně a poněkud falešně, účtuje s bezskrupulózními "otci", veterány vyhlazovacího politického boje, s nimiž, a to je ten hlavní rozpor, moralista kolaboruje. Rok 1989 Hájka z této schizofrenie vysvobodil, již k tomu nepotřeboval ani psaní. Někdy však člověka čtoucího některé věty, jimiž například vyzývá, aby se "většina národa sjednotila kolem svého prezidenta" (MF Dnes, 14. srpna), napadá, zda se následky neprojevují dosud.

3 R.A.King R.A.King | E-mail | Web | 30. dubna 2009 v 17:47 | Reagovat

Díky za repost. Ten Peňás je ale třída, já jsem zase byl první.

4 TlusTjoch TlusTjoch | Web | 10. července 2009 v 13:47 | Reagovat

Zajímavé.
Já chodím do antikvariátů, abych si koupil něco co mi přinese literární či jazykové potěšení. Koupit si knížku, abych pitval morálně-politický profil autora, mne nikdy nenapadlo.

5 Koleno Koleno | 18. srpna 2009 v 16:53 | Reagovat

Koncem padesátých let byl tatínek Hájek Dr.Sc. předmětem vtipů ostatních spisovatelů.
Zde příklad:

Hájku, Hájku, Háječku,
nešlap Musám na vlečku,
a napiš si za komín:
co by dělal Machonin?

(Karel Konrád: Epigramy, Mladá fronta 1958)

6 ll ll | 2. září 2009 v 18:01 | Reagovat

"bombastická kniha rozhovorů s V. K". Skutečně bombastická? Dle mne velmi zajímavá.

7 Josef Josef | 27. října 2009 v 16:06 | Reagovat

Přiznávám, že jsem Klause obdivoval, avšak od doby, co vyšlo najevo, že byl agentem STB pod nickem Kluk se nedivím ničemu. taky se nedivím, že si vzal do služeb syna té komunistické svině, která zdevastovala literaturu mé generace Hájka. Bůh nám žehnej v této zemi.

a koho má volit konzervativní volič???

8 šikula šikula | E-mail | 31. října 2009 v 21:57 | Reagovat

Doporučuji Josefovi, aby volil ředitele konzervárny. Jen nechápu, proč se od Václava odklonil? Jistě byl kluk prešíbaný a dělal to zpoza masky šedé většiny a přispěl tak ke zhroucení systemu.

9 Yarda Yarda | 5. listopadu 2009 v 0:35 | Reagovat

Jestli se tento mluvka narodil 03.04.1952, tak ma na:
http://www.abscr.cz/cs/vyhledavani-archivni-pomucky
uvedenu i svoji prezdivku Les.

10 Věra Tydlitátová Věra Tydlitátová | E-mail | 11. listopadu 2010 v 15:35 | Reagovat

http://vera-tydlitatova.eblog.cz/disidenti-v-uvozovkach

11 Karel Karel | E-mail | 11. listopadu 2010 v 15:49 | Reagovat

[1]:A že ty to nechceš! A nejseš ty nějakej Klausův nohsled?

12 Mgr.Milda Mgr.Milda | E-mail | 29. října 2011 v 19:54 | Reagovat

Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá. Klaus je stejně tak nomenklaturní synek, jako Hájek. Takže halelůja! Lůja!

13 Ivan Ivan | E-mail | 28. prosince 2011 v 15:47 | Reagovat

Zajímavý komentář literárního kritika Václava Černého v Rozmluvách s Václavem Černým o Jiřím Hájkovi, otci Petra Hájka, nochsleda V. Klause: "Hájek je jedním z nejšpinavějších , nejprohnanějších chlapů, které jsem poznal"

14 orlik69 orlik69 | E-mail | 8. února 2012 v 13:51 | Reagovat

Zkuste mrknout na http://kucharovic.blog.idnes.cz/c/245419/Kdo-je-vlastne-Petr-Hajek.html, Kingu. To je podoba, co?

15 G.Klein G.Klein | 13. února 2012 v 22:13 | Reagovat

Všichni se tu pořád ohánějí údajnými fakty a podkládají to vylhanými údaji, proto se nedá věřit nikomu z bolševického hnízda. Ani Hájkovi, ani Klausovi, ani Tydlidátové, prostě nikomu. Klaus měl oba rodiče bolševiky, sám byl fanatický pionýr a svazák, vzal si vy víte koho, i když zfalšovali wikipedii, že prý ne :) Hájek je takový jaký je a Tydlidátová se svojí neexistující australskou ambasádou a Havlovými kamarády chartisty-"ex"komunisty za zády :)

16 VLASTENEC VLASTENEC | 21. března 2013 v 18:47 | Reagovat

Nevěřím tomu co píšete o Petru Hájkovi.Jeho knížka Smrt v Sametu je náhodou dobrá.Konzervativismus jako takový má v Čechách budoucnost.

17 finishing finishing | Web | 20. června 2015 v 4:31 | Reagovat

online pujcka pred výplatou jevíčko :-(

18 sophisticator sophisticator | Web | 21. června 2015 v 20:50 | Reagovat

nebankovni pujcka 20000 8-O

19 ArleneJaw ArleneJaw | E-mail | 22. července 2017 v 23:14 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170721

20 FlossiekeX FlossiekeX | E-mail | 25. července 2017 v 18:16 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170725

21 EssayForMe EssayForMe | E-mail | Web | 25. července 2017 v 20:29 | Reagovat

We Can Write Your Paper For You - EssayErudite.com

Can You <a href=https://essayerudite.com/write-essay-for-me/>Write My Essay for Me</a> ? How many times do students worldwide ask this question without finding an answer?
We'd rather not check the official statistics. At the same time, essays appear to be probably among the most popular academic assignments.
Students from various education establishments need to complete them constantly. If you are among those lucky ones, feel free to contact our customer service department and opt for an <a href="https://essayerudite.com" />essay writing help</a>

22 DavidRit DavidRit | E-mail | 29. července 2017 v 5:27 | Reagovat

VasTutNet точка  ru  удалим негативные отзывы о Вас,разместим положительные,Спецалист по удалению плохой негативной информации в сетиотчистим интернет от ваших данных Удалим всю негативную информацию ,разместим положительные отзывы.Привлечение трафика аналог яндекс директа и гугла Агентство репутации Вастутнет VasTutNet точка ру!

23 MariaKase MariaKase | E-mail | Web | 2. srpna 2017 v 1:25 | Reagovat

Хотите разнообразить сексуальную жизнь? Добиться совершенно новых ощущений позволят игрушки для взрослых

Один из самых распространенных способов достигнуть ярких ощущений – <a href="https://afroditalove.ru/category/vibromassazher-vibrator/">купить вибратор</a>. С его помощью достаточно проcто добиться стимуляции особо чувствительных зон. Только не пользуйтесь им в одиночку, доверьтесь своему любимому. Это упрочит вашу эмоциональную и физическую связь и поможет стать более раскованными друг с другом.</p>
Также среди игрушек для взрослых распространены наручники, эрекционные кольца, различные смазки и стимуляторы. Начните с чего-нибудь одного, не бойтесь попробовать разные варианты, и вы точно сможете найти то, что придется по душе вам обоим.</p>
Стоит заметить: <a href="https://afroditalove.ru/category/prezervativy/">купить презервативы</a>, вагинальные шарики, фаллоиммитаторы, вакуумные помпы, и прочие интим-товары можно в интернет-магазине «Афродита» (afroditalove.ru).</p>

24 CarolynGop CarolynGop | E-mail | 6. srpna 2017 v 1:23 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck!

XRumer201708

25 Leeannnom Leeannnom | E-mail | 10. srpna 2017 v 21:55 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck!

XRumer201708c

26 Avia777bem Avia777bem | E-mail | 16. srpna 2017 v 18:07 | Reagovat

<b>Авиабилеты по РУ за 60 процентов от цены кассы.</b> по МИРУ - 50%| <b>Телеграмм @AviaRussia</b> только этот, другие не используем.

Надежно. Выгодно. Без слётов. И БЕЗ каких-либо проблем.

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!
________

авиабилеты акции авиакомпаний скидки
купить авиабилеты дешево s7
дешевые авиабилеты цены рейсы
avia ru авиабилеты недорого
авиасейлс7купить авиабилеты дешево

27 Dannychort Dannychort | E-mail | Web | 18. srpna 2017 v 20:34 | Reagovat

ВНИМАНИЕ!!! Ядекс и отношение к клиентам смотреть всем!!!
Посмотрел и был в ШОКЕ....
Вот ссылка на Ютуб
https://www.youtube.com/watch?v=IdYDpLcuVnA

28 Georgerix Georgerix | E-mail | Web | 23. srpna 2017 v 3:15 | Reagovat

<a href=http://cyril-leytsihovich.ml/>алексей млм, почему я в сетевом бизнесе</a>

29 Hhhjallono Hhhjallono | E-mail | Web | 22. září 2017 v 6:08 | Reagovat

best payday loan website
<a href="http://personalacrb.org/">apply personal loan</a>
personal installment loans poor credit
<a href=http://personalacrb.org/>personal loan online</a> ’

30 Blopbeaple Blopbeaple | E-mail | Web | 22. září 2017 v 13:50 | Reagovat

online installment loans
<a href="http://loansvtna.org/">cash loans</a>
a payday loan check
<a href=http://loansvtna.org/>fast cash loans</a> ’

31 FvvsEmefly FvvsEmefly | E-mail | Web | 23. září 2017 v 4:23 | Reagovat

cialis sale
<a href="http://cialisoanzb.com/">cialis generic</a>
cialis generic online
<a href="http://cialisoanzb.com/">cialis</a> ’

32 ScrbCletle ScrbCletle | E-mail | Web | 23. září 2017 v 13:41 | Reagovat

cialis on line
<a href="http://cialisofkl.com/">cialis generic</a>
cialis over the counter in canada
<a href=http://cialisofkl.com/>generic cialis</a> ’

33 VqvqAlips VqvqAlips | E-mail | Web | 24. září 2017 v 22:42 | Reagovat

buy real cialis online canada
<a href="http://gawcialis.com/">generic cialis</a>
cialis 40 mg
<a href=http://gawcialis.com/>cialis online</a> ’

34 Ldvirrima Ldvirrima | E-mail | Web | 25. září 2017 v 6:39 | Reagovat

buy discount viagra
<a href="http://fuyviagraf.com/">generic viagra</a>
women viagra
<a href=http://fuyviagraf.com/>viagra online</a> ’

35 BhnjSnulky BhnjSnulky | E-mail | Web | 25. září 2017 v 23:26 | Reagovat

viagra and high blood pressure
<a href="http://viagracekan.com/">viagra</a>
generic viagra online
<a href=http://viagracekan.com/>viagra</a> ’

36 Fvthstoussy Fvthstoussy | E-mail | Web | 29. září 2017 v 1:24 | Reagovat

bad credit loans not payday loans
<a href="https://cashrvyn.com/">payday loan</a>
online installment loans
<a href="https://cashrvyn.com/">payday advance</a> ’

37 Avito321wab Avito321wab | E-mail | 29. září 2017 v 16:34 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Приветствую вас, дорогие друзья!</b>

Рады будем предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, совершенно новые). Если Вам требуются конкретные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если необходим залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных клиентов гибкая система бонусов и скидок!

<b>Гарантия: </b>

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

<b>Заливы на балансы Авито</b>
________

учетки авито с балансом
авито стим аккаунты
на сколько заблокировали аккаунт на авито
как подтвердить номер в аккаунте на авито
проверить аккаунт авито

38 Febbtoussy Febbtoussy | E-mail | Web | 30. září 2017 v 21:34 | Reagovat

online payday loan
<a href="https://paydaykmae.com">payday advances</a>
cash advances online fast payday loans
<a href="https://paydaykmae.com">payday loan</a> ’

39 Fvtebeaple Fvtebeaple | E-mail | Web | 30. září 2017 v 21:46 | Reagovat

cash advance loan
<a href="https://loansonlinevaec.org">payday loans online</a>
instant personal loans
<a href=https://loansonlinevaec.org>bad credit payday loans</a> ’

40 Muntressex Muntressex | E-mail | Web | 4. října 2017 v 0:28 | Reagovat

viagra canada online pharmacy
<a href="http://sexviagen.com/">online viagra</a>
what is viagra used for
<a href="http://sexviagen.com/">generic viagra</a> ’

41 Avito321wab Avito321wab | E-mail | 28. října 2017 v 12:49 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Приветствую вас, дорогие друзья!</b>

Рады предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам нужны определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если нужен залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных клиентов гибкая система бонусов и скидок!

<b>Гарантия: </b>

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

<b>Заливы на балансы Авито</b>
________

как сделать новый аккаунт на авито со старым номером
украли деньги на авито
сняли с карты деньги на авито кошелек
не могу выложить объявление на авито номер подтверждён в аккаунте
на авито деньги в кредит

42 Ksdbgraig Ksdbgraig | E-mail | Web | 31. října 2017 v 9:04 | Reagovat

payday loan direct lender - http://paydayloansvrtb77.org/
debt consolidation help <a href=http://paydayloansvrtb77.org/>online payday loans</a> ’

43 MbjmkInvott MbjmkInvott | E-mail | Web | 5. prosince 2017 v 19:30 | Reagovat

brand name viagra no prescription
http://vipnowed7.com/
purchase female viagra
<a href="http://vipnowed7.com/sildenafil-dosage/">viagra price</a>
viagra erections

44 LssnbdcExhing LssnbdcExhing | E-mail | Web | 6. prosince 2017 v 5:28 | Reagovat

generic viagra sale
http://canadiannowv.com/
brand viagra best price
<a href=http://canadiannowv.com/>viagra price</a>

45 MbjmvkInvott MbjmvkInvott | E-mail | Web | 7. prosince 2017 v 1:35 | Reagovat

women taking viagra
http://vipnowed7.com/
online order viagra
<a href="http://vipnowed7.com/">viagra buy</a>

46 JybsaEcorry JybsaEcorry | E-mail | Web | 9. prosince 2017 v 4:06 | Reagovat

payday loans no credit check no faxing
<a href="https://payday-loans.us.com/">payday loans online direct lenders</a>
internet payday loans
<a href=https://payday-loans.us.com/>payday loans online direct lenders only</a> ’

47 Svecnswhasty Svecnswhasty | E-mail | Web | 21. prosince 2017 v 18:21 | Reagovat

best payday loans lenders https://now24paydayloans.com/
100 online payday loans <a href=https://now24paydayloans.com/>pay day loans</a>

48 Svesbwhasty Svesbwhasty | E-mail | Web | 21. prosince 2017 v 23:06 | Reagovat

personal loan payday https://now24paydayloans.com/
online loan <a href=https://now24paydayloans.com/>pay day loan</a>

49 Mlokmexcabe Mlokmexcabe | E-mail | Web | 22. prosince 2017 v 5:51 | Reagovat

ameriloan payday loan https://1paydayloansonline.com/
get fast cash <a href="https://1paydayloansonline.com/">online payday loans</a>

50 Dbewentoussy Dbewentoussy | E-mail | Web | 24. prosince 2017 v 7:19 | Reagovat

card consolidate credit debt
<a href="https://paydayloanver.org/">online payday loans</a>
no fax no teletrack payday loans
<a href="https://paydayloanver.org/">instant payday loans</a>

51 Jtaxallono Jtaxallono | E-mail | Web | 28. prosince 2017 v 6:16 | Reagovat

fast loans with bad credit
<a href="https://badcreditnyrc.org/">payday loans bad credit</a>
personal loans with bad credit
<a href=https://badcreditnyrc.org/>online payday loans no credit check</a>

52 Jbsxxallono Jbsxxallono | E-mail | Web | 29. prosince 2017 v 14:37 | Reagovat

cash in advance
<a href="https://quickkiinstallmentloans.org/">online payday loans direct lenders</a>
unsecured loans
<a href=https://quickkiinstallmentloans.org/>payday loans online</a>

53 Dsbctoussy Dsbctoussy | E-mail | Web | 1. ledna 2018 v 0:18 | Reagovat

payday loan cash advance
<a href="https://installmentccy.org/">payday loan online</a>
guaranteed bad credit loans
<a href="https://installmentccy.org/">cash advance loans</a>

54 Jmfvallono Jmfvallono | E-mail | Web | 2. ledna 2018 v 4:33 | Reagovat

fast cash loans
<a href="https://paydayaazt.org/">payday loans online same day</a>
bad credit auto loans
<a href=https://paydayaazt.org/>payday loans near me</a>

55 Dnbctoussy Dnbctoussy | E-mail | Web | 2. ledna 2018 v 5:12 | Reagovat

quick loans
<a href="https://paydaynnoo.org/">easy loans</a>
are online payday loans
<a href="https://paydaynnoo.org/">online loans</a>

56 Jbballono Jbballono | E-mail | Web | 5. ledna 2018 v 19:06 | Reagovat

payday loan no credit check
<a href="https://personalnae.org/">fast payday loan</a>
best payday loans lenders
<a href=https://personalnae.org/>payday loans</a>

57 Enuinhelf Enuinhelf | E-mail | Web | 11. ledna 2018 v 20:09 | Reagovat

over the counter viagra
<a href=http://viagapharmaked.com/>what is viagra</a>
generic viagra 100mg
<a href="http://viagapharmaked.com/">online viagra</a>

58 Mndacoub Mndacoub | E-mail | Web | 11. ledna 2018 v 20:55 | Reagovat

price of viagra
<a href="http://viagrapfhze.com/">what happens if a girl takes viagra</a>
viagra online
<a href="http://viagrapfhze.com/">online viagra</a> ’

59 Enmuinhelf Enmuinhelf | E-mail | Web | 12. ledna 2018 v 21:00 | Reagovat

viagra best price
<a href=http://fviagrajjj.com/>purchase viagra online</a>
lowest price viagra
<a href="http://fviagrajjj.com/">viagra alternatives</a>

60 Ondcacoub Ondcacoub | E-mail | Web | 24. ledna 2018 v 3:46 | Reagovat

cheap viagra
http://genericonlineviaqra.com/
viagra buying
<a href="http://genericonlineviaqra.com/">order viagra online</a> OK’

61 TvbChoog TvbChoog | E-mail | Web | 8. února 2018 v 13:06 | Reagovat

OK’
<a href="https://24paydayloan.org/">payday loans online</a>
loan companies https://24paydayloan.org/ - get a loan

62 Gbbgraig Gbbgraig | E-mail | Web | 13. února 2018 v 5:44 | Reagovat

OK’
<a href="https://writingpaperwritethesis.org/">write my paper for me assignment</a>
assignment service
https://writingpaperwritethesis.org/ - write my paper faster

63 Gbcteelp Gbcteelp | E-mail | Web | 19. února 2018 v 23:39 | Reagovat

<a href="https://loanonline.us.org/">online payday loan</a>
instant online payday loan <a href="https://loanonline.us.org/">advance cash payday loan</a>
OK’

64 LqxSweef LqxSweef | E-mail | Web | 27. února 2018 v 5:06 | Reagovat

Hi!
<a href="http://cialisovnnc.com/">cialis online</a>
order cialis professional
<a href=http://cialisovnnc.com/>cialis</a> OK’

65 LqhEmefly LqhEmefly | E-mail | Web | 27. února 2018 v 5:25 | Reagovat

Hi! All!
<a href="http://retcialis.com/"></a>
super cialis
<a href="http://retcialis.com/">cheap cialis</a> OK’

66 dafalef dafalef | E-mail | Web | 28. února 2018 v 3:50 | Reagovat

robber fed viagra for 3 days
<a href=http://viagrabs.com>viagra reviews</a>
coreg and viagra interaction
<a href="http://viagrabs.com">viagra online pharmacy</a>
viagra and no xplode

67 Dvsproor Dvsproor | E-mail | Web | 28. února 2018 v 17:28 | Reagovat

lowest cost viagra
<a href=http://cheaperectilepills.com/>buy viagra</a>
viagra spam
<a href="http://cheaperectilepills.com/">otc erectile pills</a> OK’

68 FfvNeeri FfvNeeri | E-mail | Web | 3. března 2018 v 17:16 | Reagovat

<a href="http://erectiledysfunctionmedicinesus.com/">viagra</a>
does viagra work for women
<a href=http://erectiledysfunctionmedicinesus.com/>generic viagra</a>  OK’

69 FntInvott FntInvott | E-mail | Web | 9. března 2018 v 2:21 | Reagovat

Hi All!
<a href="http://viasergeneric.com/">viagra price</a>
viagra buy on line
<a href="http://viasergeneric.com/">generic viagra</a> OK’

70 ranitidine 150 mg ranitidine 150 mg | E-mail | Web | 21. března 2018 v 15:05 | Reagovat

ranitidine 300 mg

71 mobic meloxicam 15 mg mobic meloxicam 15 mg | E-mail | Web | 23. března 2018 v 9:15 | Reagovat

mobic meloxicam    medication

72 mobic meloxicam	7 5 mg mobic meloxicam 7 5 mg | E-mail | Web | 23. března 2018 v 10:55 | Reagovat

mobic meloxicam    7 5 mg

73 mobic meloxicam 15 mg mobic meloxicam 15 mg | E-mail | Web | 23. března 2018 v 14:34 | Reagovat

mobic meloxicam 15 mg

74 JjjNeeri JjjNeeri | E-mail | Web | 26. března 2018 v 14:01 | Reagovat

no credit check online payday loans <a href="https://fastcash.us.com/"> application cash fast loan</a>
visa credit cards bad credit <a href=https://fastcash.us.com/> application cash fast loan</a>
OK’

75 http://mobicmeloxicam15mg.com/#mobic-meloxicam-7-5-mg http://mobicmeloxicam15mg.com/#mobic-meloxicam-7-5-mg | E-mail | Web | 30. března 2018 v 13:36 | Reagovat

mobic meloxicam 7 5 mg

76 http://mobicmeloxicam15mg.com/#mobic-meloxicam-7-5-mg http://mobicmeloxicam15mg.com/#mobic-meloxicam-7-5-mg | E-mail | Web | 31. března 2018 v 2:04 | Reagovat

mobic meloxicam medication

77 download download | E-mail | Web | 31. března 2018 v 18:29 | Reagovat

Hello good sait

78 bakkalef bakkalef | E-mail | Web | 9. dubna 2018 v 4:53 | Reagovat

what happens when you have too much viagra
<a href=http://viagrabs.com>order viagra online</a>
ebay herbal viagra
<a href="http://www.viagrabs.com">generic viagra</a>
viagra before or after meals

79 I found it I found it | E-mail | Web | Pátek v 11:53 | Reagovat

smettere di fumare youtube

80 bsdfGoacy bsdfGoacy | E-mail | Web | Sobota v 19:28 | Reagovat

generic viagra <a href="http://viagapharmaked.com/#">cheap viagra</a> viagra story <a href=http://viagapharmaked.com/#>discount generic viagra</a> OK’

81 as an example as an example | E-mail | Web | Neděle v 9:58 | Reagovat

Buy Essay Germany | Essay Writing Service in Germany

82 bgfGoacy bgfGoacy | E-mail | Web | Pondělí v 1:21 | Reagovat

viagra without prescription <a href="http://loviagraosn.com/#">female viagra pills</a> viagra soft tabs <a href=http://loviagraosn.com/#>viagra</a> OK’

83 DavidBax DavidBax | E-mail | Web | Pondělí v 13:35 | Reagovat

b http://mkbs.net/pharmacy/# drugs without doctors prescription

84 DavidBax DavidBax | E-mail | Web | Pondělí v 19:20 | Reagovat

i http://simmsjewelers.net/provigil/# buy provigil

85 Jesusdoorp Jesusdoorp | E-mail | Web | Úterý v 16:03 | Reagovat

rpaeue <a href= http://levitrarun.com# >order cheap levitra</a>

86 Jesusdoorp Jesusdoorp | E-mail | Web | Úterý v 16:47 | Reagovat

yrqdkk <a href=  http://genericviagrarun.com# >more hints</a>

87 Davidbor Davidbor | E-mail | Web | Úterý v 17:54 | Reagovat

hacjwl <a href=  http://genericviagrarun.com# >generic viagra online</a>

88 Jesusdoorp Jesusdoorp | E-mail | Web | Úterý v 22:46 | Reagovat

fupcaz <a href=  http://genericviagrarun.com# >free viagra generic online</a>

89 Jesusdoorp Jesusdoorp | E-mail | Web | Včera v 8:03 | Reagovat

gaasqx <a href= http://levitrarun.com# >levitra</a>

90 smettere di fumare sem smettere di fumare sem | E-mail | Web | Včera v 19:34 | Reagovat

smettere di fumare

91 Buy Essay Canada sem Buy Essay Canada sem | E-mail | Web | Dnes v 7:20 | Reagovat

Buy Essay Canada

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama